Генплан Ворзеля прийнято

Данута КОСТУРА

25 червня  2020 року на 67-й черговій сесії VII скликання Ворзельської селищної ради було затверджено  Генеральний план Ворзеля. Згідно з цим стратегічним документом Ворзель буде розвиватися як  рекреаційно – оздоровча  територія. Всі  оздоровчі заклади ( діючі і недіючі) не змінюють свого цільового призначення – оздоровлення людей.

Розробник, а це державне підприємство « Український державний НДІ «Діпромісто», поділив всю ворзельську рекреаційну територію на 4 зони: дитячого відпочинку ( обрамлено голубим кольором),  сімейного ( зеленим), відпочинку дорослих (помаранчевим) і зона реабілітації (фіолетовим)

26 га вільних зелених зон стануть 4 парками і 12 скверами.

До двох парків Ворзель (3 га) і Перемога ( 7,5га) додаються ще 4 парки: Центральний (2,2 га), Спортивний(2,7 га), Зірка (7 га) і Тюльпановий (3,5 га).

 

Виклики

За минулих каденцій було роздано під котеджну забудову 55 га землі, половина з цих гектарів вкриті багаторічними деревами. З прийняттям Генплану почнеться їх забудова.

Одним з викликів для рекреаційно-оздоровчого Ворзеля є  постанова Кабінету міністрів №1045 від 1 серпня 2006 року. Згідно з нею власник, сплативши відновну вартість дерев,  має право на своїй ділянці всі ці дерева знищити.  Тому потрібно було врегулювати дане питання на законодавчому рівні. Якщо це землі рекреації, то вирубка дерев – це вже посягання на зміну цільового призначення цієї ділянки. Адже у нашому випадку саме дерева є тим основним чинником, який формує знамените ворзельське повітря.

Селищна рада направила у Міністерство розвитку громад і територій лист, щодо врегулювання питання видалення зелених насаджень на території рекреаційного призначення, запропонувавши дозволити вирубку дерев тільки під плямою забудови.

Невдовзі отримала «кучеряву» відповідь з безліччю посилань на пункти, норми, правила, тощо.  Тому це питання потребує доопрацювання. Додає деякого оптимізму той факт, що у Генплані усереднена площа котеджу –  200 квадратних метрів.

Викликом, мабуть, стане будівництво багатоквартирного будинку біля пошти і на виїзді з Ворзеля. Проте перед будівництвом забудовники повинні представити громадськості детальний  план забудови території і погодити його з мешканцями прилеглих вулиць.

Трохи історії і фактів

Було дві спроби затвердити Генплан Ворзеля – у 2012 і 2014 роках. За тодішні проєкти платили забудовники, не забуваючи при цьому про свої інтереси. Якби активні мешканці Ворзеля дружно не виступили проти їх прийняття, Ворзель був би вщент забудований багатоповерхівками.

Теперішня влада разом з громадськістю йшли до прийняття Генплану впродовж трьох останніх років. Всі роботи, пов’язані з розробкою Генплану, оплачувались з селищного бюджету.

 Селищна рада впродовж розробки Генплану ретельно дотримувалася положень, які прописані у законі.

У 2017 році, завдячуючи, зокрема, і  активній частині мешканців Ворзеля, була створена Робоча група з розробки Стратегії розвитку Ворзеля. Група налічувала 36 осіб. Туди ввійшли представники селищної ради, санаторіїв, підприємств, громадських організацій.

Було прийнято рішення звернутись до Одеського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України щодо проведення курортологічної експертизи. Невдовзі Інститут підтвердив у звіті рекреаційні можливості Ворзеля.

Наступний етап – звернення селищної ради до державного підприємства «Український державний НДІ «Діпромісто» з пропозицією розробити проєкт Генплану Ворзеля. До наробок Одеського Інституту були додані два вагомі рішення, які прийняла селищна рада :

  • на 26-й сесії від 22. 06. 2017 року сесія заборонила багатоповерхову забудову.
  • на 44-й позачерговій від 05ю10.2018 року депутати проголосували за введення заборони на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного та оздоровчого призначення всіх форм власності.

Ці рішення були направлені Діпромісту для врахування при розробці Генплану Ворзеля.

У грудні 2019 року пройшло громадське  обговорення проєкту Генплану.  Надійшло 36 письмових пропозицій та зауважень. Після їх опрацювання Діпромістом і селищною радою, були надані відповіді кожному.

Спірні питання були розглянуті Погоджувальною комісією з 55 осіб. Туди ввійшли розробники, представники виконавчої влади, громадських організацій, спілок.

Спірні питання були розглянуті Погоджувальною комісією з 55 осіб. Туди ввійшли розробники, представники виконавчої влади, громадських організацій, спілок.

4 червня 2020 року  відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації. На засіданні було дано схвальну оцінку Генплану Ворзеля, в тому числі розділу «Охорона навколишнього природного середовища».

Проведена потужна робота. Ворзель отримав свою «конституцію». З прийняттям Генплану можна буде дієвіше вирішувати насущні проблеми селища, пропонувати інвесторам наводити мости з власниками чи орендарями ворзельських рекреаційних земель, входити зі своїми інвестиціями у селище, розміщуючи у Ворзелі  реабілітаційні центри , оздоровчі, рекреаційні, туристичні установи.

Все, що відбуватиметься тепер на території селища, повинно буде здійснюватися відповідно до Генплану Ворзеля.

Данута КОСТУРА

трохи посилань щодо історії прийняття генпланів Ворзеля:

http://imounr.org.ua/start-heneralnoho-planu-vorzelya/#more-23000 старт  генплану Ворзеля / листопад 2017 р

http://imounr.org.ua/vidbulos-pershe-zasidannya-robochoji-hrupy-z-rozrobky-stratehiji-rozvytku-vorzelya/#more-23016 перше засідання з розробки Стратегії розвитку Ворзеля  /грудень 2017 року

http://imounr.org.ua/vorzel-yak-rekreatsijna-terytoriya-u-prymiskij-zoni-kyjeva/#more-23916  три варіанти розвитку Ворзеля, які представив розробник

http://imounr.org.ua/proekt-henplanu-vorzelya-2019/#more-24231 проект нового генплану і чому не  були затверджені два попередні генплани 2012 та 2014 років

кілька посилань: чому громадськість не допустила прийняття  попередніх генпланів

http://www.imounr.org.ua/?p=19153#more-19153  Марія Кондратюк: Це план будівельного бізнесу,а не Генплану розвитку курорту

http://imounr.org.ua/ni-takomu-henplanu-vorzelya-%e2%80%93-skazala-robocha-hrupa/#more-21355  висновок робочої групи : ні – генплану 2014 року ( вересень 2015 р)

http://imounr.org.ua/zaperechennya-do-proektu-heneralnoho-planu-selyscha-vorzel/#more-21275  де поділися 20 га парку Перемога серпень 2015 р.

http://imounr.org.ua/heneralnyj-plan-po-vorzelsky/#more-21233  забудова дитячого табору Відкрита Біблія

http://imounr.org.ua/pomylky-na-blaho%e2%80%a6-vorzelya/#more-20312 помилки на благо Ворзеля? Протест мешканців Ворзеля червень 2014 р

http://imounr.org.ua/vorzelyany-protestuyut/#more-20303 ворзеляни протестують червень 2014 р

http://imounr.org.ua/yak-vorzelska-vlada-derybanyt-park-peremoha-2/#more-20172 як ворзельська влада дерибанить парк Перемога Наталія Войтенко

http://imounr.org.ua/pid-kyjevom-u-vorzeli-haotychno-zabudovuyut-rekreatsijnu-zonu/#more-20256  сюжет Наші гроші канал ЗІК від 3 травня 2014 року

 

 

 

 

 

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code