«Генеральний план» по-ворзельськи

Данута КОСТУРА

У Ворзелі громадські організації, окремі громадяни, яким не байдужа доля селища, продовжують вивчати зміни до так званого генерального плану, який був розроблений, але не затверджений, ще у 2005 році.

У 2013 р. до нього були внесені зміни без широкого обговорення громадськістю. У результаті виявилося, що землі рекреаційного призначення були віддані під багатоповерхівки та котеджі. Під забудову потрапили дві третини території санаторію «Зірка». Ще одне велике будівництво ведеться на перетині вулиць В. Жовтня і Декабристів. Це теж рекреаційна зона. Згідно з так званим генпланом зразка 2013 р., багатоповерхівки будуть займати цілий квартал аж до вулиці Леніна. Ще одна багатоповерхова забудова планувалася біля Ощадбанку, але мешканцям вдалося відстояти 2,8 га лісу.

У 2014 р. з’явився новий генплан зі змінами, на якому ділянка біля Ощадбанку вже була позначена як рекреаційна зона. Натомість забудовується багатоповерхівками зелена зона біля пошти. Депутатам ворзельської ради неодноразово пропонувалося проголосувати за генплан 2014 року. Не проголосували, а вирішили спочатку залучити громадськість до публічного обговорення з наступним внесенням до генплану своїх зауважень і пропозицій.

Ініціативна група, створена для вивчення останнього варіанта змін до генплану, вирішила ознайомитися зі спеціальною брошурою, виданою Інститутом «Діпромісто». У ній чітко, у стислій і доступній формі описано нинішнє становище Ворзеля та шляхи його розвитку. При його вивченні можна легко виділити пункти, які б зацікавили громадськість. Проте цього документа групі не надали, сподіваючись (і, можливо, небезпідставно), що складність прочитання генплану заведе громадськість на манівці.

Невдовзі була створена робоча група. До неї ввійшли 18 осіб. Спеціалістів, які б фахово читали документ, у ній немає, але принаймні можна ознайомитися з цим унікальним за своїм цинізмом генпланом, орієнтуючись на позначки. Всі охочі можуть долучитися до групи або самим ознайомитися з ним у селищній раді. Була спроба форсувати цей процес, але, на вимогу громадської організації, ознайомлення з генпланом продовжено.

Наразі члени і не члени робочої групи знайомляться з генпланом також у «польових» умовах, роздивляючись місцевість у «натурі». Про те, що чекає на ділянки, які на генплані позначені як такі, що відведені під котеджну забудову, вже можна судити з будівництва на вул. Пролетарській, 35 та на проспекті Жовтня, 5 (Погорєловка). Ті, хто отримав ділянку на гектарних зелених масивах, продає її, а забудовник вже зводить багатоквартирний «котедж», повністю вирубуючи дерева.

Зараз найбільшого резонансу у Ворзелі набуло спорудження будинків на території діючого дитячого табору «Відкрита Біблія». Кілька років тому «Відкрита Біблія» приватизувала землю. Тоді багато хто з депутатів обурювався занадто малою ціною, яку отримало селище за землю. Депутатів переконували, що «Відкрита Біблія» – це доброчинна організація, а доброчинність треба підтримувати. І от зараз тут, на частині території дитячого релігійного табору (вже сама спрямованість якого повинна б культивувати у носіїв релігійності такі чесноти, як прозорість, правдивість, чесність), почали нещадно вирізати дерева і споруджувати будинки. Робоча група планує подати письмовий запит до селищної ради з приводу цього будівництва.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code