Під Києвом, у Ворзелі, хаотично забудовують рекреаційну зону

телеканал ZIK  програма ” Наші гроші” 3 травня 2014 року

http://www.youtube.com/watch?v=xQkIVBMqgMM

Кліматичний курорт на Київщині опинився під загрозою зникнення. 380 га унікального лісу Ворзелю пустили під вирубку через ажіотажний попит на землю поблизу столиці. Місцева влада на запит місцевих забудовників поспіхом змінює цільове призначення земель, і шматує ліс буцімто на потреби громади міста.

Знищили вже у Ворзелі, зокрема, санаторій «Зірка».  Під сокиру потрапив і парк Перемоги. На місці колишніх рекреаційних зон швидко виростають райони багатоповерхових забудов. У якості компенсації мешканцям обіцяють збудувати у новому житловому масиві дитсадок. Нищення лісу не зупинив навіть запроваджений у 2011 році мораторій на зміну цільового призначення рекреаційних земель, зелених зон і насаджень.

На доказ того, що земля стала комунальною власністю, місцева влада наводить відповідний акт, датований ще 1997 роком. З ним «Укрпрофоздоровниця» передала парк, що раніше належав пансіонату «Перемога», Ворзельській селищній раді. Саме цей документ, буцім, розв’язав руки охочим розпиляти землю.

У Мінекології на запит місцевих захисників природи роз’яснили: у чиїй би власності не перебувала земля – державній чи комунальній, зміна її цільового призначення заборонена.

Як з’ясував антикорупційний проект “Наші гроші” (щовівторка, о 22:00 на Телеканалі ZIK)”, за знищенням зелених зон Ворзеля стоїть не столичний забудовник, а місцевий депутат Едуард Юрченко. Як виявилося, саме йому селищна рада щоразу виділяє нові ділянки землі. Під час масштабного розпилу рекреаційних зон у 2011 році, його підприємство «Добробут+» отримало 3 га першокласного лісу колишнього санаторію «Зірка» під будівництво багатоповерхівок на 30 тис. квадратних метрів житла. І за це забудовник пообіцяв селищу дитсадок на 120 місць. Правда, за умови, що додатково йому під цей проект виділять ще 50 соток.

Поглиблює проблему нецільового використання землі в селищі ще й той факт, що Ворзель дотепер не має свого генерального плану, який би визначав межі зелених зон. Проект такого документа розробив Інститут проектування «Діпромісто». За новим розподілом, під забудову можна буде використати ще половину місцевої землі рекреаційного призначення. Селищна рада планує затвердити цей генплан вже найближчим часом. А це дає підстави прогнозувати, що знищення лісів під Києвом триватиме і надалі.

http://zik.ua/ua/news/2014/06/04/pid_kyievom_u_vorzeli_haotychno_zabudovuyut_rekreatsiynu_zonu_494652

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code