Лаври Герострата

Данута КОСТУРА

Сесія Ворзельської селищної ради, яка була перенесена на кілька тижнів, оскільки не змогла вмістити всіх бажаючих побувати на ній, продовжила свою роботу 16 травня у ЦК « Уварівський дім».

На сесії влада прозвітувала про виконання бюджету за 1-й квартал. Було проголосоване питання щодо внесення змін до рішення ради від 5 жовтня 2011 року « Про затвердження програм коригування Генерального плану забудови селища Ворзель на 2011-2012 року». Архітектор А. Г. Шома запевнив, що йдеться про інвентаризацію землі і для цього треба виділити гроші.

Землевпорядник Н. Б. Білоконь доповідала з більш, ніж 50 питань.

І серед них – про надання додатково пів гектара землі під будівництво дитсадка на 120 місць. Щоб покрити затрати на його будівництво, інвестору знадобилося 3 га землі, щоб збудувати на них багатоповерхівки. І не де – небудь, а в першокласному лісі, який раніше належав санаторію «Зірка». Інвестором виявилася фірма «Добробут +», до якої має пряму причетність депутат селищної ради Едуард Юрченко. Оскільки раніше з виділенням 50 соток землі під дитсадок виникли технічні перепони, «Добробут +» почав будувати садок на «своїй» території серед багатоповерхівок, які фірма інтенсивно зводить. Всього «Добробут +» планує побудувати 30 000 кв м житла.

У присутніх виникло цілком резонне питання, чи знайдеться у дитсадку місце для ворзельських дітей. Бо у багатоповерхівках теж житимуть діти. Плюс діти ще з 7 –ми сусідських 4 -хповерхівок, які недавно збудовані на колишніх 40 сотках тієї ж «Зірки» ( на фото).

Селище приростатиме новими мешканцями, які потребуватимуть води, а підземні пласти під Ворзелем майже виснажені. Виникне питання з каналізацією. І, якщо, з нею ще можна буде якось дати раду, то як бути зі знищеними міцними дубами, соснами, липами? Адже саме завдяки хвойно-листяним деревам Ворзель мав статус кліматичного курорту.

Нагадаємо, що санаторій передав селищу землю без зміни цільового призначення – там можна будувати виключно об’єкти оздоровчого спрямування. Натомість, знищуються чергові 3 га лісопаркових насаджень. І будуються багатоповерхівки.

на фото: землі сан. “Зірка”, в 50 м ведеться будівництво

Коментує сесію депутат минулого скликання, екс-голова земельної комісії Неоніла Афанасьєва: «Забудову здійснює фірма «Добробут +». Але спочатку ворзельське комунальне господарство оформляє на себе землю в оренду для будівництва житла і переоформляє її в суборенду «Добробуту +». За інвестиційною угодою «Добробут +» має збудувати для селища дитячий садочок. Але виникають питання: – Чому комунальне господарство переймає на себе функцію забудовника і зразу ж передає її приватній фірмі? Але ж можна укласти договір суперфікцію, коли земельна ділянка не вилучається з постійного користування ворзельської селищної ради.

Але влада, чомусь, пішла іншим шляхом. «Добробут +», одержавши землю в суборенду, винищує практично весь ліс і між ними втискує дитячий садочок. А кому потрібен дитячий садочок серед багатоповерхівок, машин! І те ще не все!.

Тепер фірма «Добробут +» вимагає для себе ще 50 соток, мотивуючи це тим, що частину «своїх» 3-х гектарів вона використала для дитсадка!!! Тобто ще пів гектара буде вирубано.

Виділення ділянки під садочок – це чудово! А от вирубаний ліс заради комерційного проекту – це злочин. І менш за все ми звинувачуємо будівельну фірму. Її інтереси цілком зрозумілі. А от чи зможуть ворзеляни пробачити більшості депутатів, членам земельної комісії і особисто О. П. Венгрику? Прикриваючись гарними бажаннями ( кому ж не потрібен дитсадок), вони йдуть по шляху знищення, навіть, думки про Ворзель – курорт».

Ворзелянка у 4 поколінні Наталія Войтенко: « На сесії я задала питання Олександру Венгрику: коли і ким змінено цільове призначення 27, 8 га, що відносилися до рекреаційної зони, на землі запасу. Про існування парку свідчить документ. Те, що ці землі належать до рекреаційної зони в селищній раді не знають, що й не дивно – земля з лісами в парку на березі озера є ласим шматочком для багатьох можновладців та їх оточення.

Не турбує селищну раду той факт, що частина вул. Ватутіна ( від озера до вул. Семенівської) знаходиться нижче рівня озера на піщано-глинистих грунтах з рівнем грунтових вод до 0,5 м. Пагорб з лісом навпроти являється захисним бар’єром для будинків. Його знищення при забудові приведе до екологічної катастрофи – у будинках не має центральної каналізації , а тільки вигрібні ями. При забудові нечистоти попадатимуть в озеро».

Судячи з так званого Генплану, така тотальна вирубка зелених зон під багатоповерхівки – тільки початок. На черзі ще гектарні ділянки тієї ж «Зірки» зі сторони Курортного проспекту та біля Ощадкаси. Хоча Генплан не затверджений, нині інтенсивно ведеться забудова багатоповерхівками колишньої бази відпочинку на стику вулиць В. Жовтня та Декабристів.

Ворзельські депутати на чолі з головою приміряють на себе лаври Герострата.

Данута Костура

на фото: фрагмент Генплану Ворзеля. Колом обведені зелені зони, віддані під будівництво багатоповерхівок


Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code