ВІВАТ, ФЕСТИВАЛЬ!

Данута КОСТУРА

Міжнародний музичний фестиваль – непересічна подія для будь-якого міста. Успішне його проведення, неначе ланцюгова реакція,  тягне за собою  признання у світі, гордість за свою країну, за рідне місто. У Бучі є всі шанси стати містом знаковим, містом  фестивалів. Бо має дивовижний Парк, який вже зараз може скласти конкуренцію європейським паркам. І має небайдужого, талановитого менеджера, на адресу якого на фестивалі звучало багато добрих, щирих слів.

Голова міста Анатолій Федорук, два роки тому поєднавши зусилля з ще одним добрим менеджером, ентузіастом своєї справи, художнім керівником  Національної оперети Богданом Струтинським вирішили започаткувати фестиваль, який пропагував би класичну оперну музику, твори з класичних оперет.  Звідси, і літера «О» у назві фестивалю

При відкритті фестивалю обидва говорили про цей проект, як про інвестицію у майбутнє, оскільки, щорічні бучанські фестивалі об’єднуватимуть виконавців з різних країн,  «об’єднають  світ музикою», дадуть поштовх туризму (фото).

Почалось музичне дійство з «Оди радості» Людвіга Ван Бетховена, яка прозвучала у виконанні Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України під  диригуванням  Микола Лисенка, праправнука нашого класика. Твір, неначе, задав тональність усьому святу

Впродовж дня на вишуканій сцені Літнього театру виступав камерний ансамбль Національної оперети, Національного Податкової Академії, колективи «Сни доріг», «Звучі Дочі» тощо. А ввечері відбувся міжнародний Гранд-концерт, у якому взяли участь провідні артисти , музиканти та диригенти з 12 –ти країн світу: Австрії, Болгарії, Грузії, Естонії, Китаю, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, України, Хорватії та Японії.

На прес-конференції преса мала змогу поспілкуватися з співголовами оргкомітету  фестивалю Богданом Струтинським та Анатолієм Федоруком, з постановниками – диригентом Дмитром Морозовим, балетмейстером Вадимом Прокопенком , хормейстером   Ігорем Ярошенком та зарубіжними учасниками . На жаль, через події в Одесі, відмовились від участі Угорщина, Казахстан, Туреччина.

Тоомас Кутер (на фото) співак з Естонії в Україні не вперше. Він розповів, зокрема, «Бучанським новинам», що зачарований Парком, гостинністю, з якою приймають учасників фестивалю. Вважає, що Буча могла б стати літньою фестивальною столицею для проведення фестивалів класичного спрямування. І, як приклад, провів паралель з сорокатисячним естонським містечком Пярну, у якому проводяться щорічно по 5 фестивалів: оперної, камерної, органної музики, театральний тощо.

Представниця Польщі Сільвія Ольшинська ( на фото) є володаркою багатьох  міжнародних премій. Вона вперше в Україні, хоча має українських приятелів. Її подруга, яка брала участь у першому «О- фест» фестивалі, розказала багато хорошого про нього. Тому Сільвія не вагалася, коли їй запропонували взяти участь у нинішньому. Їй сподобалась організація фестивалю, сам Парк.

Організатори фестивалю запропонували відвідувачам багато цікавинок на відкритих десяти майданчиках. Серед них – майданчик  «Біля старого дуба». На жаль, погода вносила свої корективи. Та все ж глядачі ( часто під парасолями)  могли  послухати і побачити, зокрема, літературно-музичну композицію народного артиста України Олександра Кравченка « І на оновленій землі…» до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Свою поезію читали Олена Степаненко , Олена Герасим’юк,  Антон Полунін.

Під дубом звучала і  китайська музика, яку на китайській цитрі майстерно продемонстрував Ся Гаоян ( на фото)

Ансамбль грузинського народного танцю «Іберіелі» діє при Грузинському культурно-освітньому центрі у Києві. Його учасниця 16-літня  Маріамі ( на фото), гарною українською розказує, що має дві батьківщини Україну і Грузію. Запальні грузинські танці і протяжні пісні, які виконав дует з Грузії  не залишили байдужими нікого .

У рамках фестивалю свою кухню презентували японський, грузинський та грецький ресторани. У Києві вже рік діє ресторан, який відкрив відомий майстер японської кухні Йошіхіро Фудзівара. Він і ділився з відвідувачами фестивалю секретами приготування суші ( на фото). А потім глядачі мали змогу скуштувати страву. І серед них – співголови оргкомітету

Художня виставка була представлена картинами Олени Давиденко ( батик, графіка) 

Бажаючі мали можливість помалювати.

Майстер –клас з орігамі провела викладач Культурного центру «Сан».

Активними дієвими учасниками фестивалю були народні умільці, які проводили свої майстер-класи з виробів іграшок, розписів, виробів з глини

Журналіст Яна Тягло прийшла до своїх текстильних іграшок недавно. Поштовхом став баранчик, який зшила для своєї донечки. Виявилось, що заняття руками заспокоює, приносить задоволення. Почала майструвати ляльки. Вони у Яни якісь особливі – світлі, добрі. І променисті, як їх творець. Виготовлення іграшок поступово витісняє її основну роботу. Іграшки  подобаються знайомим. І не тільки знайомим. Зараз Яна планує відкрити свою творчу майстерню .

Багато хто з відвідувачів перш за все відкрили для себе Парк. Гостомельчанка Галина досі не знала про його існування. Вражена побаченим і почутим. Тепер знає, куди можна податись у вільний час .Бучанку Тамару не здивуєш рівнем проведення заходу. Вона вдруге на «О-фесті». І ніскільки не сумнівалася у його високому проведенні на всіх рівнях .

Людям потрібні позитивні емоції. І фестивалі є одним із засобів їх продукування. Для митців – це можливість поспілкуватися з собі подібними, виразитись у виступах, для глядачів – відійти від буденності, зануритись у коловерть нових вражень. Тому повторимо вслід за організаторами: «Віват, фестиваль!»

газета “Бучанські новини” № 21 (481) 6 червня 2014 р

Данута Костура

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code