«Вигнані на степи»

Данута КОСТУРА

У Київському центрі Українського католицького університету відбулася перед-презентація книги «Вигнані на степи». Книга про українців, депортованих з території Польщі в Україну у 1944-46 роках. У вересні  цього року відзначатимемо 75 років їх депортації з Лемківщини, Холмщини, Підляшшя, Надсяння. Всього було переселено 488 тис українців, з яких 100 тисяч потрапили в степові області України.

Автор книги Роман Кабачій, публіцист, історик, журналіст, медіа-експерт.  Захистив докторат, досліджуючи саме цю тему. У Польщі була видана його монографія польською мовою.

Невдовзі книга «Вигнані на степи» вийде друком в Україні у видавництві «Люта справа» у межах проекту «Повернення історичної пам’яті про українців Закерзоння».

У заході взяли участь професор Юрій Шаповал та голова видавництва «Люта справа» Андрій Гончарук.

Юрій Шаповал підкреслив, що 20 століття – жорстке століття і депортація майже 1 мільйона українців  лише один з його епізодів. Роман Кабачій показав одну з трагічних сторінок, показав  майстерно, апелюючи до усних свідчень, до фольклору. Книга багата на ілюстрації. Це додає розмові з читачем особливих, чутливих нот. Дуже важливо, щоб книга попала до читачів, яких зацікавить ця тематика.

Андрій Гончарук сказав, що публікуючи  твори молодих авторів, заряджених на творчість, підставляє їм плече. І хоча нині доба інтернету і книга «Вигнані у степи» теж буде в електронному варіанті, все ж вирішили зробити її паперовий варіант. Щоб книга була в бібліотеках. Проект підтриманий Українським культурним фондом.

Книга вийде у кінці червня. Тоді планується вже повноцінна її презентація.

Про роботу над книгою розказала її науковий редактор Катерина Липа.

Своїми думками поділилися Наталя Кляшторна (Національний музей історії України у Другій світовій війні), представники товариств Холмщини і Лемківщини.

Автор книги Роман Кабачій, зупинився, зокрема, на моменті, коли працюючи з  документами, натрапив на факт, який вразив його вразив його особливо – як інспекторка зі справ переселенців у тоталітарному режимі пропускала їх життя через себе. І саме цей момент дав поштовх до подальшого дослідження цієї тематики.

До теми: https://day.kyiv.ua/uk/article/poshta-dnya/istoriya-odnih-pereselenciv

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code