Ворзельська бібліотека кличе інвесторів

Данута КОСТУРА

Щорічно, 30 вересня, починаючи 1998 року в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Маємо їх близько 40 тисяч. Обслуговують ці бібліотеки близько 53-х тисяч  фахівців. Щороку бібліотеками користуються 17,5 мільйонів читачів.

Ось такі значні цифри.

Нині у суспільстві точаться дискусії щодо видозмінення їх форм  роботи. Книги оцифровують і багато з них можна прочитати на електронних носіях.

Песимісти кажуть, що паперова книга може зменшити свою вагомість і бібліотеки, як книгосховища стануть непотрібними.

Оптимісти не такі категоричні і вважають, що привчені читати не зрадять своєму задоволенню погортати сторінки, відчуваючи, зокрема, папір на дотик.

Ворзельська бібліотека ім. Дмитра Бедзика

Ворзельська бібліотека, без сумніву,  підтверджує слова оптимістів. Вона живе повнокровним читацьким життям.

Завідувачка бібліотекою Ірина Кирилишина розказує, що у минулому році  бібліотека  обслужила 2 140 читачів, з них 600 – діти. В 2017 році працівники бібліотеки нарахували 13 118 відвідувань.  Одні приходять за книгами зі шкільної програми, інші за пригодницькими чи фантастикою. Бібліотека виписує дитячі журнали, є достатній вибір нових, цікавих дитячих книг.

Приходять мами з дошкільнятами, із сімей,  які придбали житло у Ворзелі. Тому для них бібліотека – це ще й можливість краще познайомитись з селищем.

Тішить працівників бібліотеки Ганну Суратову та Ірину Савіну молодь, яка теж не оминає бібліотеку. Ці молоді люди з дитинства привчені до книги і віддають перевагу саме її паперовому варіанту.

Особливе місце у бібліотеці займає Клуб книголюбів, який діє вже два десятиліття. Зараз нараховує 60 членів, які щомісяця вносять по 15 гривень у свою клубну касу. Зібравши певну суму, закуповують бажані книги. За ці роки зібрали кілька тисяч. Книги можуть брати і не члени Клубу. Але тоді їм доведеться сплатити по 3 гривні у «книголюбський» фонд.

Ірина Кирилишина говорить, що багато читачів книги дарують. Буває, що людина придбала книгу, прочитала, а тоді відносить у бібліотеку. Дарують і десятками. От недавно подарували цілу добірки дитячих  книг, дедективи, науково-популярну літературу, тощо. Багато книг подарували про Революцію Гідності, про російсько-українську війну.

Деякими новинками забезпечує  держава, інші книги бібліотека виграла, взявши участь у конкурсі.

Книжковий фонд – 35 тисяч примірників. Цьогоріч списали близько  5 тисяч морально застарілих  та зношених книг. Списати можна ще стільки ж.

Історія ворзельської  бібліотеки починається з 1921 року. Спочатку відкрили хату читальню у будинку, де працював магазин. Згодом бібліотеку, яка з часом зайняла теперішні 150 квадратних метрів площі.

Обіцянки побудувати нову бібліотеку лунали з вуст багатьох представників влади протягом минулих років. Але, на жаль, жодна з обіцянок не втілилась у життя. Хоча за бібліотекою закріплено більш ніж 10 соток землі. Потрібен лише інвестор, який би взявся за цю гарну справу.

У світі  бібліотеки стають місцями зустрічей за інтересами. Там можна попити кави, поспілкуватися зі знайомими. А книжкові стелажі, заповнені книгами, запрошують до читання.

Якщо у Ворзелі з’явиться сучасна  бібліотека, вона, без сумнівів, зможе стати одним із вагомих культурних і соціальних чинників селища.

Данута КОСТУРА

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code