Померла письменниця і науковець Наталя Околітенко

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

2 грудня померла письменниця і науковець Наталя Іванівна Околітенко. Вона була різнобічно обдарованою людиною. Доктор біологічних наук і письменниця, заслужений журналіст України. Наталя Іванівна сказала своє слово в науці і водночас залишила значний доробок у царині художньої літератури. Її роман «Рось-Марія» номінувався на Шевченківську премію. Це перша книга про Івана Сошенка, завдяки якому було викуплено з кріпацької неволі Тараса Шевченка. До того ж, тут Наталя Околітенко захистила Кобзаря від наклепів. Із захопленням читаєш і її фантастику. Н. Околітенко також багато зробила для популяризації науки. Прототипом головного героя повісті  Наталі Околітенко «Базальтові острови» став ірпінський винахідник Ренат Польовий.

З початку 1990-х років Наталя Околітенко  із своїм, нині, на жаль теж покійним чоловіком  поетом, письменником  і журналістом Данилом Кулиняком оселилася в Ірпені. «В Ірпені видно зорі» – говорила письменниця про наше місто.

Я особисто вдячний цьому подружжю, яке надало мені допомогу тоді, коли мене цькували і  виганяли з роботи. Наталя Околітенко була принциповою людиною, за що й мала проблеми в житті. «Я знаю, що таке бути без роботи», – говорила вона мені.

Наталя Околітенко мала гостре перо і зробила значний внесок в українську публіцистику. Вона викладала в школі хімію і біологію,  працювала у видавництві «Радянська школа», редакціях газети «Радянська освіта» і журналу «Жінка».

6 вересня Наталі Іванівні виповнилося 78 років. Та після смерті Данила Кулиняка вона тяжко хворіла.  І ось її не стало. Похорони відбулися 3 грудня. Покійну вшанували добрим словом поетеса Ніла Висоцька, науковець Микола Колбун, письменник і журналіст Володимир Коскін, директор Ірпінської центральної бібліотечної системи Олена Циганенко, головний зберігач фондів Ірпінського історико-краєзнавчого музею  Лариса Юхименко  та інші.

Наукові розробки Наталі Околітенко продовжать інші вчені. А от книжок, які б написала письменниця Околітенко, не напише ніхто.

Наталю Околітенко поховали на ірпінському кладовищі, поруч із могилою її чоловіка Данила Кулиняка. Н.І.Околітенко відспівав священик Ірпінської Свято-Троїцької церкви о. Віктор Радчук.

Анатолій Зборовський, директор Ірпінського

історико-краєзнавчого музею.

 

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code