Півтора гектари ворзельських рекреаційних земель знову у запасі селища

Данута КОСТУРА

Як просто було віддати під знищення ліс і як непросто повернути, бодай, його частину. Недавно на своїй сторінці Ворзельська селищна рада розмістила таке повідомлення:

«Господарський суд відмовив ТОВ Добробуд+ у позові, яким останній просив скасувати рішення Ворзельської селищної ради про розподіл землі площею 3 га., рішення про відмову в наданні земельної ділянки в оренду ТОВ Добробуд+.
21.11.2018 році у Господарському суді Київської області розглядалась справа за позовом Товариства Добробуд+ до Ворзельської селищної ради про визнання незаконними рішення про розподіл земельної ділянки, яка раніше перебувала у товариств в оренді. Нагадаємо, що селищна рада в 2016 році розірвала договір оренди землі площею 3 га, яка перебувала в користуванні у Товариства Добробуд + та здійснила розподіл такої земельної ділянки з метою уникнення на ній подальшої багатоповерхової забудови. Суд вкотре встановив правомірність дій Ворзельської селищної ради, яка діяла і діє в межах норм чинного законодавства України».

 

Коротко про суть питання

 

Санаторій «Зірка» колись займав близько 24 га землі. Коли почав занепадати, залишив у своєму підпорядкуванні близько 7 га. Решту повернув селищу без зміни цільового призначення. Там можна будувати виключно об’єкти оздоровчого спрямування.

Весною 2014 року Ворзельська селищна рада передає 3 га землі, на якій ростуть столітні дуби, Ворзельському комунальному господарству. Комунальне підприємство бере цю землю в оренду і переоформлює її в суборенду ТОВ Добробуд+. Це плата Товариству за майбутній дитячий садочок на 110 місць, який він обіцяє збудувати, правда, вимагаючи ще пів гектара лісу поруч, саме під будівництво дитсадка. Через якісь технічні причини ці пів гектара не були виділені Товариству. Що це  буде саме  комунальний садочок ніде не зафіксовано. Не підтвердили цього власники «Добробуд+» і в усній формі на сесії, коли згодом громадськість вимагала пояснень.

А на 3-х га «Добробуд+» планував збудувати багатоквартирні будинки загальною площею близько 30 000 квадратних метрів.

Товариство встигло збудувати три спарені п’ятиповерхові будинки загальною площею 8 тис кв. метрів і дитячу приватну школу. Знищивши вщент на двох гектарах дерева, які саме у цьому місці творили особливий мікроклімат (такі оази мікроклімату ще залишилися на території «Зірки». Хто захоче пересвідчитися, хай зайде на територію санаторію у спекотні дні).

У 2016 році Ворзельська селищна рада розірвала договір оренди 3 гектарів  землі з ТОВ Добробуд+. Приблизно півтора гектари, які ще не встигли забудувати, повернуто до земель запасу селища.

 

У селищній раді розказують, що у «Добробуд+» були декларації, повідомлення про початок будівництва багатоквартирних будинків другої і третьої черги.  Після розірвання з ним договору і повідомлення ДАБІ, що  у цього Товариства вже не має ділянки, ДАБІ скасувало своє рішення. А «Добробуд+» подав до суду на селищну раду про визнання  рішення сесії про припинення договору недійсним. Суд визнав рішення сесії законними.

Як визнав законним і розподілення 3 га землі.

Оскільки ТОВ Добробуд+ відмовлялося підписувати договір про пайову участь щодо вже збудованих будинків, то селищній раді довелось визнавати у суді договір укладеним.

Забудовник не здавався і вкотре подав на селищну раду в суд. Суд програв.

Тепер у селищну казну від «Добробуду+» поступлять 2 млн грн.

Проте дворічна епопея з поверненням залишків оздоровчих земель до земель запасу і отримання ( ціною знищення двох гектарів унікального лісу) 2-х мільйонів гривень наразі не завершена. Як сказали у селищній раді,  рішення суду ще потрібно виконати. Стягнути ці кошти має Виконавча служба. Це не безкоштовна послуга. Спочатку Службі потрібно сплатити аванс, а це 10 відсотків від двох мільйонів,  і тільки тоді вона приступить до повернення у бюджет селища двох мільйонів гривень.

Данута КОСТУРА

Для тих, хто зацікавиться як роздавались кілька років тому рекреаційні землі Ворзеля і як цьому протистояла громадськість:

http://imounr.org.ua/vorzel-yak-klimatychna-perlyna-znyschujetsya/

http://imounr.org.ua/lavry-herostrata/#more-20240

http://imounr.org.ua/hronika-nyschennya-vorzelya/#more-21289

http://imounr.org.ua/heneralnyj-plan-po-vorzelsky/#more-21233

http://imounr.org.ua/novitnya-istoriya-vorzelya-%e2%80%93-sutsilnyj-detektyvnyj-syuzhet/#more-21174

http://imounr.org.ua/i-znovu-zabudovy-u-vorzeli/#more-20822

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code