Новітня історія Ворзеля – суцільний детективний сюжет

Олександр НАУМЕНКО

ІСТОРІЯ ПЕРША – ПРО ВОРЗЕЛЬСЬКИЙ ПАРК

Отже, перший сюжет присвячено подіям, розслідуванням яких насправді  вперше, але за кількістю спроб – не вперше (була видимість і за часів Януковича) займаються правоохоронні органи.

А історія розпочалася ще у 2011 році, після 15 сесії VI скликання від 29 листопада, де за одну годину було роздано більше 100 ділянок у приватну власність, в тому числі у скверах, лісових масивах, рекреаційних зонах, і – селищному парку «Перемога» біля озера.

Мешканців прилеглих до парку вулиць це обурило, і вони гнівно звернулись до ВСІХ – від Президента України, який обіцяв  «Почути кожного!», і  аж до антикорупційного бюро. Там «почули», і почали перекидатися колективним зверненням з адреси на адресу. Але знайшлася  структура – Міністерство  екології та природних ресурсів України – яка відповіла по суті. У листі за підписом заступника Міністра І.Вільдмана (№7172/08/10-12 від 06.04.2012) прямо вказувалося, що Ворзельська селищна рада при виділенні громадянам в приватну власність земельних ділянок, розташованих в парку «Перемога», грубо порушила закон. Адже знехтувала ст.1 Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах і інших населених пунктах» (від 17.03.2011 №3159 – VI). На підставі цього Мінприроди звернулося до Генеральної прокуратури України (за керівництва п.Пшонки) щодо відміни незаконного рішення Ворзельської селищної ради.

Отримавши таку відповідь, громадські активісти письмово звернулися про це селищного голову, і вимагали пояснень та скасування незаконного рішення. Але були ще ті часи…

Селищний голова О.Венгрик у письмовій відповіді на адресу ворзельської активістки і громадського діяча Наталії Войтенко (лист 2/15-1414 від 17.08.2012) пише, що «…посилання Міністерства екології та природних ресурсів України на норми Закону України  «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення, є недоречним». Це ввело громадський актив Ворзеля в стан справжнього ступора. З того часу питання – то хто в цій державі Закон – профільне Міністерство як орган державної виконавчої влади, чи тимчасово обраний  селищний голова? – так і зависло в повітрі.

Читаючи далі цей шедевр чиновницького епістолярного жанру, дізнаємося, що в Ворзельській селищній раді «документи, що підтверджують існування парку «Перемога»…  відсутні»?!

А от у громади такі документи є. Серед інших і «Акт №1 приема-сдачи основних средств общекурортного парка пансионата с лечением «Перемога» Ворзельскому посилковому совету по состоянию на 1.07.1997 г.»І площа зазначається  – 27,8 га. Документ є, підписи є, печатки є – а в селищній раді «документи, що підтверджують існування парку «Перемога»…  відсутні».

А от попередня каденція про парк «Перемога» знала, і коли закладала цей об’єкт до Проекту генерального плану розвитку селища Ворзель (від 2005 року, бо так на ньому вказано), то всі вихідні і підтверджуючі документи надала розробнику. Якби документів не було, то розробник – НДІ «Діпромісто», парку б не проектував – а він на офіційній мапі є!Мінприроди також про парк «Перемога» знає. А от в селищній раді парку – немає!? То хто «відмінив» парк «Перемога» у Ворзелі? 

Крім наведеного, в розпорядженні громади є документи, що землі в межах парку «Перемога» виконують функцію санітарно-захисного бар’єра. Адже на думку фахівців, забудова берегів озера призведе до санітарної катастрофи та позбавить можливості відпочинку громадян на його берегах. Також, забудова ділянки неодмінно призведе до нищення лісового масиву і  санітарно-захисного бар’єра, що, ймовірно, позначиться зсувом грунтів та підтопленням вже існуючих маєтків по вул.Ватутіна.  Також є фотокартки парку 1950-1960рр., є оригінали трудових книжок із записами про роботу у відділі благоустрою селища та парку.

Але якщо уважно вивчити, кому тут надано ділянки, то стає зрозумілим, чому селищний голова не боїться закону. Випадкових прізвищ тут немає. То що, закони в Україні відмінено?

Продовження буде.

Олександр Науменко

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code