Хроніка нищення Ворзеля


Данута КОСТУРА

Скоро вибори. І почнеться… Ми, мешканці Ворзеля, повинні прийти до них у всеозброєнні. Ми повинні знати, що зробила ця влада за час свого правління з Ворзелем. Щоб знову не допустити до влади злочинців. Бо це, що зроблено з нашим селищем – це злочин! Ми самі сприяли цьому злочину своєю байдужістю, небажанням вникати у нахабні рішення. Але все ж багатьох «дістало». І все більше і більше людей долучається до ворзельської спільноти небайдужих.

Спробуємо коротко підсумувати, що недоброго зроблено нинішньою владою на сьогоднішній день.

Після знаменитої цинічної сесії у листопаді 2011 року, коли було роздано 145 ділянок у лісистій частині Ворзеля, були направлені запити від громадських організацій та від окремих громадян на ім’я голови селища О. Венгрика. У них йшлося про надання інформації де і кому були виділені земельні ділянки, які є власністю всієї громади селища. На всі запити була одна відповідь – «конфіденційна інформація». При допомозі депутата ВР інформація стала доступною і була оприлюднена на сайтах, а недавно і у інформаційному листку ГО «Самопоміч-Ворзель» -«Візьми і зроби» (№3).

Так званий генеральний план Ворзеля висвітлив масштаби знищення селища, як рекреаційної зони. На обговоренні генплану були присутні телеканали ICTV та УТР, які подали в ефір свої сюжети. Генплан, завдячуючи громадськості, не був прийнятий.

Громадськості вдалося відстояти 2, 8 га лісу біля Ощадбанку, які влада відвела під багатоповерхівки. Натомість, в зміненому генплані ( від 2014р.) під багатоповерхівки попадає 0,92 га біля почти.

Пройшли мітинги проти дерибану лісу по проспекту Жовтня (Погорєловка). На даний час там вщент вирубані щоглові сосни на 30 сотках. Споруджується великий двоповерховий будинок. Громадськість звернулася до вищих інстанцій щодо неправомірності роздачі землі ( більше гектара). Київська обласна інспекція сільського господарства підтвердила – там суцільні порушення, і звернулася до прокуратури: відмінити рішення селищної ради, скасувати державні акти, притягти винних до відповідальності. От лише – як поведе себе ця правоохоронна структура?

На каналі «ЗІК» у програмі «Наші гроші» пройшов сюжет про будівництво багатоповерхівок на 3 га лісу першої категорії, який належав санаторію «Зірка». Там же йшла мова про роздачу парку «Перемога» під будівництво котеджів.

Щодо парку «Перемога» громадськість зверталася до найвищих інстанцій. Прийшли відповіді про незаконність роздачі паркових земель.

Громадськістю було організоване пікетування селищної ради з приводу забудови на території «Зірки» та на території колишнього табору «Буревісник» ( вул.. Декабристів та вул. В. Жовтня) багатоповерхівок . Був присутній канал 1+1. Проте сюжет так і не вийшов в ефір.

Був проведений мітинг проти забудови багатоповерхівками лісу першої категорії по вул. Пролетарській, 35. Більше гектару лісу було роздано під котеджну забудову. Був суд, який ініціювала сама ж влада і який програла.

Владою було подаровано громадянину 1га 12 соток лісу першої категорії , який колись належав санаторію «Свобода». Справа дійшла до суду, де склалася дивна ситуація : прокуратура і громадськість проти селищної ради і «набувача» подарованої землі. Громадськість суд першої інстанції програла, але не збирається здаватися.

Справжнім викликом для громадськості став факт знищення 80 соток лісу першої категорії на території діючого дитячого табору «Відкрита Біблія». Три роки тому 2, 2 га були приватизовані за дуже низьку ціну. Зараз 80 соток поділені ( згідно показам земельного кадастру вони поділені на ділянки по 9 соток кожна, де йде будівництво будинків). На запит до влади про правочинність такої забудови була отримана відписка.

Знову було підняте питання кількарічної давнини стосовно 12 га в лісі, яке в оренді ТОВ «Курортіндустрія». До Ворзеля прибула знімальна група передачі «Слідство. Інфо». Сюжет віднятий на відео і його можна знайти в інтернеті.

На одній з сесій владою було запропоновано ще раз розглянути так званий генплан і, внісши свої зауваження, його прийняти. Створена робоча група, куди влились нові небайдужі громадяни. Група поглиблено досліджує документацію і активно направляє запити.

Ось такою нині вимальовується картина наших дій і протистояння за майбутнє Ворзеля.

Перед нами всіма велика робота і велика відповідальність. Ми не повинні допустити прийняття так званого генплану. Бо, прийнявши, надамо законність знищенню Ворзеля.

Ми мусимо вибрати у наступну селищну раду людей, які йтимуть у владу не заради наживи для себе чи своїх родичів, а заради того, щоб зробити Ворзель красивим і самодостатнім. І повернути йому статус кліматичного курорту. Таким, яким Ворзель був впродовж багатьох десятиліть.

Данута КОСТУРА

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code