Зимові вакації з ляльками Тетяни Федорової

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї вже відбулася серія виставок ляльок в українському національному одязі заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премій імені Данила Щербаківського і Петра Верни Тетяни Федорової. Кожна виставка викликала велике зацікавлення шанувальників мистецтва і народних звичаїв. 16 грудня в музеї відкрилася нова виставка «Зимові вакації з ляльками Тетяни Федорової». Експоновані ляльки об’єднані зимовою темою і технікою виготовлення «без голки».

В доробку Тетяни Семенівни представлено історичний, соціальний і культурний аспекти українського суспільства в ляльках. Цього разу вона надала для експонування нові ляльки в багатому зимовому одязі. Так одягалися українці до колективізації. Статечний дядько сидить на лавці в оточенні пишних молодиць. Зимонька-Зима спостерігає за дітлашнею, яка катається на конику і санчатах, виліпила сніговика та бавиться в інші ігри. Парубки залицяються до дівчат. В експозицію виставки вміщено також витинанки й деякі інші ляльки. Привертає увагу панно «Берегині Роду». На ньому виростає гігантський сонях. Біля його основи давньоукраїнські боги Ладо і Лада. А на листках жіночі постаті. Все починається з любові двох. А потім з,являються нові покоління. Вони змінюють одне одного. Але жінки повинні зберігати й передавати в майбутнє традиції, звичаї, культуру, бути берегинями.

Заслужений художник України Костянтин Могилевський сказав про «Берегині Роду», що це готова композиція для створення мозаїки на Будинку художника, творчості чи культури.

Високо оцінили творчість Тетяни Федорової  поет Сергій Рожновський, директор Ірпінської бібліотеки Олена Циганенко та інші.

Художній керівник Київського обласного центру народної творчості Ніна Михайлишин вручила Тетяні Федоровій подячну грамоту управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Презентація виставки розпочалася й закінчилася чудовою грою на волинці Володимира Бурневського.

Тетяна Семенівна проводить у музеї майстер-класи з виготовлення іграшок. На цих заходах вже вчилися діти з багатодітних родин і сироти, які оздоровлюються у ворзельському санаторії «Україна». Поїздки дітей у музей організувала директор Будинку культури санаторію Світлана Рябчук. Одна дитяча група навчилася виготовляти витинанки, а інша під керівництвом Федорової виготовила ялинкові прикраси із горіха, фольги, дерев,яної зубочистки і нитки. Тепер обидві групи обміняються своїми здобутими вміннями і зможуть дома прикрасити ялинку власноручно зробленими іграшками.

Бажаючим взяти участь у майстер-класах слід звернутися в Ірпінський історико-краєзнавчий музей. Телефон музею – 54-070.

Анатолій Зборовський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею.

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code