Вшанували останнього кошового отамана.

  Анатолій Зборовський 

Назустріч Дню Незалежності України в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї 18 серпня відбувся вечір „П.І.Калнишевський – політичний і військовий діяч, останній кошовий отаман Запорізької Січі”. Нинішнього року виповнилося 320 літ з дня народження Петра Калнишевського. При вході в музей відвідувачів зустрічала кольорова фотоілюстративна виставка, яка відображає основні етапи життя і діяльності славетного кошового та увічнення його пам,яті Всеукраїнським благодійним фондом ім. Петра Калнишевського. Також у музеї експонувалася виставка видань Фонду. Вечір розпочався й закінчився прослуховуванням патріотичних пісень Теодора Кукурузи на слова Данила Кулиняка. Зокрема, пролунав „Славень Петру Калнишевському”. Письменник і історик Данило Кулиняк, який має в своєму творчому доробку п,ять книжок про  Калнишевського, схарактеризував діяльність мудрого державника і полководця. Вмілою господарською політикою кошовий отаман сприяв залюдненню Південної України, боровся проти переселення в цей край неукраїнців. Тут розвивалася хутірська система сільського господарства, яка в США отримала назву фермерської. Використання вільнонайманої робочої сили суперечило феодальному господарству царської Росії. Створювалися економічні підвалини незалежності України від Росії. Тому за наказом цариці Катерини 11 Запорозьку Січ було ліквідовано. Оскільки Петро Калнишевський хотів відновити Січ в іншому місці, то його ув,яз нили в Соловецькому монастирі на чверть століття. Цар Олександр 1 звільнив сліпого 110-річного в,язня. Однак Петро Калнишевський залишився в монастирі і помер через два роки.

 Але завдяки Калнишевському Україна стала житницею Європи, а причорноморські степи увійшли до єдиного етнокультурного комплексу України.

 Українська православна церква Київського патріархату канонізувала Петра Калнишевського.

 На вечорі також відбувся перегляд документального фільму „Повернення Петра Калнишевського”.

 Голова Ірпінської організації Конгресу літераторів України Володимир Симоненко прочитав власний вірш, присвячений легендарному отаману.

 Данило Кулиняк подарував учасникам заходу свою нову книжку „Блюститель благочестя Данило Братковський”.

  Вечір влаштували Всеукраїнський благодійний фонд ім.. Петра Калнишевського та Ірпінське культурологічне товариство ім.. Д.Х.Паламарчука.

      Анатолій Зборовський, директор Ірпінського                                                          історико-краєзнавчого музею.

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code