Святкування Яблучного Спаса у Ворзелі

Данута Костура

19 серпня православні і греко-католики святкують Преображення Господнє – явлення Божественної величі Христа на горі Фавор. В українській народній традиції  це свято називають Яблучним Спасом.

У Ворзелі  свято збігається з храмовим. Цьогоріч  воно вперше відзначалося у новозбудованому Свято-Преображенському храмі. У церкву прийшло більше 300 осіб, багато хто з дітьми, внуками. Вишиванки, у які були вдягнуті не тільки дорослі, але й діти, часом зовсім маленькі , додавали особливої святковості .

Після Служби Божої відбулося освячення яблук,груш, винограду. Після освячення настоятель храму отець Микола запросив всіх за святковий стіл, який накрили найбільш активні і віддані церкві парафіянки. Хто бажав, міг скуштувати козацький куліш, який вже стає традиційним у пригощанні, які проводить храм на свята.

Бігали, сміялися діти. Небуденна, красива  подія відкладеться в них у пам’яті.

На церковному подвір’ї  дерев’яним тином огороджена територія, де планується поставити столики, лавки. Щоб всі, хто захоче посидіти, відпочити  міг це зробити. Після Служби Божої  вони можуть поспілкуватися один з одним у небуденній обстановці, а при потребі – розраховувати на пораду, допомогу. Церква проводить свою місію духівника і створює умови для згуртування людей. Поступово збільшується  кількість парафіян, для яких  щонедільні  відвідування храму стають  духовною потребою.

Сьогоднішні святкування зробили ще один великий крок до гуртування ворзельської громади під куполом церкви.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 5% [?]

1 коментар до "Святкування Яблучного Спаса у Ворзелі"

  1. Привет вижу у тебя есть блог и просто отличный! :-)
    Советую поставить тизерную партнёрку – http://mpeg4.com.ru/redirect.php
    Ставишь небольшую рекламу на свой сайт через этот сервис и получаешь денежки.
    Так же можешь раскрутить свой сайт легко и быстро за небольшую плату. :-)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code