У Ворзелі говорили про особливості реалізації української національної ідеї.

Анатолій Зборовський

 20 серпня, до 20-ї річниці Незалежності України, у селищі Ворзель, в санаторії „Перемога” Спілка об,єднань громадян „Демократична Київщина”, Громадська організація „Академія наук „Трипільська цивілізація” і Міжнародна громадська організація „Міжнародна академія козацтва” влаштували семінар-практикум у форматі круглого столу з теми „Українська національна ідея:сутність та особливості реалізації”.

 Професори, доктори наук  Микола Недюха і Петро Масляк, настоятель Ірпінського храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви о. Мирослав Латинник, заступник директора Літературного музею Григорія Кочура в Ірпені Марія Кочур, бакалавр теології  Юрій Баценко та інші поділилися своїми міркуваннями про українську національну ідею та особливості її реалізації.

 Деякі виступи були дивними. Президент Міжнародної академії козацтва Михайло Ямненко повідомив, що 30 липня нинішнього року в Севастополі відбувся 1 з,їзд „козацького народу України”. Дивно, що пан Ямненко – генерал СБУ, а в козацтві генерал армії. Невже в СБУ не розуміють, що, наприклад, русинський народ на Закарпатті творять спецслужби іноземних держав з метою розколу України. Чомусь гуцули не оголошують себе окремим народом. Це етнографічна група української нації. Так само й козаки. Створення „козацького народцу України” – це спроба розколоти український народ, відірвати від нього й протиставити йому його ж військовий стан – козацтво.

 Дехто з виступаючих взагалі розпочинав свою доповідь із сотворення світу.

  Учасники круглого столу констатували, що сутність національної ідеї не може бути вичерпана  проголошенням української держави 24 серпня 1991 року. Завданням українського народу є творення демократичної, правової держави, громадянського суспільства.

 Підсумковий документ містить і конкретні пропозиції. Тут зазначено доцільність надання права висування кандидатів у депутати і права законодавчої ініціативи громадським організаціям. Також пропонується запровадити на виборах до сільських, селищних і районних рад мажоритарну систему. Вказано на потребу створення однакових можливостей для учасників виборчих перегонів.

 На завершення відбулося нагородження козаків. Зокрема, старшому вчителю образотворчого мистецтва Ірпінської СЗОШ 1-111 ст. №1 ім. А.С.Макаренка Сергію Сморчкову Михайло Ямненко присвоїв звання генерал-майора.

                                                                              Анатолій Зборовський.

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code