Ворзельська бібліотека чекає на книжки

Данута КОСТУРА

газета “Західне передмістя Києва” №4 (54)

Цьогоріч селищна влада запланувала 10 000 грн на придбання нової літератури

Нині книжковий фонд селищної бібліотеки нараховує сорок дві тисячі книговидань. Останній раз його поповнювали у 2010 році – тоді придбали книжок на 5000 грн.

В часи поширення мережі Інтернет та електронних книг є загроза, що бібліотеки перестануть бути культурним вогнищем, яке розширяло світогляд, додавало втіхи від читання, підносило над буденністю. Тому по всьому світі бібліотеки намагаються осучаснити, створюють електронні каталоги тощо. Однак у ворзельському закладі, який носить ім’я письменника Дмитра БЕДЗИКА, час немов зупинився.

Селищна бібліотека от уже дев’ять десятиліть розташована у непримітному будинку колишнього магазину, доповнюючи собою загальне враження від центру Ворзеля – сірого та провінційного. У 1921 році, у рамках боротьби з неписьменністю, у частині будинку відкрили хату-читальню, а згодом бібліотеку, яка з часом зайняла всі 150 квадратних метри площі.

Незважаючи на свою «немодерновість», бібліотека не втратила привабливості для двох тисяч читачів, сімсот з яких – діти. Ворзельські санаторії колись мали свої бібліотеки, проте в більшості нині вони зачинені. Відпочиваючі звертаються за книгою до бібліотеки селища. Минулого року таких назбиралось півтори сотні, деякі лишили слова подяки уважному персоналу. Два найближчі відділення Київського обласного дитячого санаторію ще й приводять групи дітей у бібліотеку на екскурсію, де працівники розповідають про історію Ворзеля та про місцевих знаменитостей.

Діє тут Клуб книголюбів, що нараховує 65 активних читачів. В читальній залі регулярно оновлюються виставки, присвячені актуальним датам. Одну з них – 385 років з дня народження відомого французького письменника й казкаря Шарля ПЕРРО – персонал запланував перетворити на справжнє свято: окрім розповіді про життя та творчість письменника, глядачів чекає перегляд мультфільмів за його казками та вікторини за їхніми мотивами.

Бібліотека шукає інвестора

Хотілося б проводити свята частіше, але не вистачає коштів. Хоча, за словами співробітниць Наталії ЄВТИЩЕНКО, Ірини САВІНОЇ та Ганни СУРАТОВОЇ, після того, як три роки тому заклад передали у піклування місцевої влади – умови роботи покращились.

Проте головна мрія ворзельських бібліотекарів – побудова нового сучасного приміщення для бібліотеки, а поруч – скверу з лавочками. Бо ж на все селище немає жодної лавочки й стомлені прогулянками по центру Ворзеля жителі та гості селища нерідко заходять перепочити до бібліотеки.

Обіцянки побудувати нову бібліотеку лунали з вуст багатьох представників влади протягом минулих років. Але, на жаль, жодна не втілилась у життя. Хоча основне для побудови – місце – у бібліотеки є: заклад володіє 10 сотками землі. Потрібен лише інвестор.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code