Ворзель відсвяткував свій 119 рік народження

Данута КОСТУРА

Відсвяткував весело, людно, різнобарвно.  Бучанська дитяча школа мистецтв імені Левка Ревуцького, як і в минулі роки, показала, якими талановитими є її учні. Серед яких є  багато ворзельських дітей. Привітали присутніх на святі  і учасники фестивалю «Родинні скарби Ворзеля», вже традиційного для селища.

Були розгорнуті виставки-продажі різноманітних саморобних виробів, працювали дитячі атракціони, був широкий вибір різноманітних страв.

Музей організував показ копій старовинних фотографій, пов’язаних з Ворзелем.

А під вечір почались  офіційні урочистості. Голова селища Лариса Федорук запросила на сцену голову Бучанської об’єднаної територіальної громади Анатолія Федорука та представників сіл, які входять у це об’єднання.

Після привітань гостей, їм презентували  кошики з продукцією, яка виробляється у Ворзелі, від товариств «Сільпо-фуд», «Віста» та ФОП «Трачук».

Від імені народного депутата Олександра Горобця Ворзель привітала його помічниця Маріель Славська.

НАГОРОДИ

Анатолій Федорук, який є також  головою Київського регіонального відділення Асоціації міст України нагородив Почесною грамотою Галину Федоренко, яка була головою виконкому з 1967 по 1975 роки. Галина Степанівна є  Почесним громадянином Ворзеля. Отримали нагороди  Галина Савчук, начальник Ірпінського міського відділу головного управління Держпродспоживслужби у Київській області і Тетяна Волга, директор загально-освітньої школи №5.

Пам’ятну відзнаку від Асоціації отримала  Почесний громадянин Ворзеля Олена Куц та Раїса Якуніна, завідувачка дитсадком №11 «Берізка».

Подяки від Анатолія Федорука, як Бучанського міського голови, отримали 8 ворзельців.

Подяками від громади селища нагородили учасників АТО Владислава Березового та Анатолія Набівачьова, вдову учасника АТО Марію Мельник. Подяку отримали лікарі ООС Микола Рудаков і Вячеслав Преподобний.

За сумлінну працю, активну участь у житті селища подяки отримали близько чотирьох десятків ворзельців. Нагородили також юних спортсменів, команду шкільних ерудитів, учасників Всеукраїнської військово-спортивної гри «Сокіл».

Селище відзначило підприємства, які є найбільшими наповнювачами бюджету, багатодітні родини.

Почесний громадянин Ворзеля Ігор Поклад

Ряди «Почесних громадян Ворзеля» цього року поповнив Ігор Поклад, український композитор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Заслужений діяч мистецтв.

Ігор Поклад у співпраці з видатними поетами створив понад 200 пісень. У Ворзелі у Будинку творчості композиторів були написані пісні «Дикі гуси» і «Чарівна скрипка». Близько 50 років пов’язують композитора з Ворзелем. Тут знаходиться його заміський будинок. На жаль, Ігор Поклад через стан здоров’я не зміг бути на врученні нагороди.  Посвідчення отримала його дружина.

Під час святкування 110-ї річниці Ворзеля вперше прозвучала пісня про Ворзель. Музику до неї написав Ігор Поклад, слова Юлія Бережко-Камінська. Тоді виконав пісню ансамбль «Ясени». Цьогоріч пісня прозвучала як гімн Ворзеля у чудовому виконанні  Каміли Костенко та Марії Волосянської.

Нова книжка про Ворзель

На урочистостях була презентована книга про історію селища Олени Куц «З любов’ю до рідного краю: Рокитне-Кічеєве, Ворзель». При написанні книги Олена Іванівна досліджувала документи державних архівів України і Київської області, Ірпінського архіву. У книзі багато фотографій. Літературне редагування – Алли Багірової.

Виходу книги сприяла селищна рада і родина Шкарбанів, яка підтримала видання фінансово.

З книгою можна ознайомитись у селищній та  шкільній бібліотеках.

Після урочистостей співали Марія Волосянська, В’ячеслав Овсянніков,гурти «Гуляй душа» і «Mad Heads». Закінчилось свято гучною дискотекою.

Данута КОСТУРА

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code