У День Незалежності в Ірпені відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку

Данута КОСТУРА

Цей пам’ятник особливий – молодий Тарас в обрамленні своїх героїв і своїх мрій. Він весь у пориві і тримає пензель, неначе хоче намалювати щасливу, сильну, справедливу Україну. Пензель дуже нагадує диригентську паличку – немовби Тарас запрошує до участі в могутньому хорі «в сім’ї вольній, новій».

Творці цього пам’ятника Олесь Сидорук та Борис Крилов зламали стереотип про  Шевченка, як старого, насупленого, у селянському кожусі чоловіка і показали молодого Тараса, повного жаги до життя. Таким, яким він був у часи своєї молодості. Висота пам’ятника разом з постаментом 7,5 м, фігура Шевченка -3,25 м. На пам’ятник пішло 2 тони бронзи, а камінь важить 18 тон. Разом з тим композиція виглядає легкою, витонченою.

Скульптори, які працюють у парі більше 20 років і створили більше двох десятків монументальних робіт, вважають, що пам’ятник Тарасу один з найкращих їхніх творів.

Замовником була Ірпінська міська рада на чолі з головою Володимиром Карплюком. Пан Карплюк, зокрема, сказав, що коли обговорювалася ідея встановлення пам’ятника Шевченку на площі, то ті, хто були проти,  не змогли дати жодного аргументу, чому на цій площі не повинен стояти пам’ятник Тарасу. Він і представники художньої ради часто зустрічалися з скульпторами, обговорюючи майбутню композицію.

Було багато вітань і слів вдячності від шанованих ірпінців. Один з них, письменник Леонід Закордонець, зокрема, сказав, що скульптура Тараса Шевченка була повністю оплачена Володимиром Карплюком та Володимиром Співаком. Згадалися з цього приводу слова громадського діяча, великого мецената української культури Євгена Чикаленка, який у свій час сказав, що Україну треба любити не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені.

 Мешканців та керівництво Ірпеня вітали родичі Шевченка, народна артистка України Галина Яблонська, генерал армії Микола Маломуж, голова СПУ Михайло Сидоржевський. Привітала присутніх завідувачка музеєм Кочура, актриса Марія Кочур, яка в далеких 50-х зіграла у фільмі «Наймичка». Музику до стрічки написав ірпінець Михайло Вериківський. Завітали до Ірпеня і представники з Херсону. Саме вони висадили цього року на 13, 6 сотках поля на Херсонщині рисовий портрет молодого Тараса, внесений до списку рекордів України.

Підкреслив особливу вагу і урочистість моменту  своїм читанням творів Тараса Шевченка Герой України Анатолій Паламаренко. Солісти та частина хору імені Вірьовки виконали популярні пісні, створюючи особливий, піднесений настрій. Продовжили свято місцеві виконавці.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code