На сесії Ворзельської селищної ради

Данута КОСТУРА

17 серпня відбулася чергова 28 сесія VII скликання Ворзельської селищної ради. Сесія викликала у громадян зацікавленість, оскільки розглядалось колективне звернення 1500 ворзельців, щодо отримання селищем статусу курорту місцевого значення.

Ворзель-курорт. Дане звернення розглядалось депутатами на профільних комісіях, зокрема на регламентній комісії, на якій були присутні і представники громадськості. Незважаючи на наявність певних розбіжностей з питань формування стратегічних документів селища, все ж дійшли до компромісу з ряду важливих рішень. Депутати проголосували за направлення до НДІ «Діпромісто» колективного Звернення мешканців щодо отримання Ворзелем статусу курорту, щоби НДІ врахував думки мешканців при проектуванні генерального плану селища. Також буде направлений запит до Державної установи «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України» щодо орієнтовного кошторису на проведення експертизи природно-лікувальних властивостей Ворзеля. Ця експертиза є одним із головних кроків, що дозволить нам визначити наш потенціал як курорту.

Для підготовки Стратегії розвитку селища буде створена робоча група до якої громадським організаціям необхідно буде подати свої кандидатури. Це питання буде на контролі виконкому. Дана робоча група повинна розробити основні напрями, згідно з якими повинно розвиватись наше селище у майбутньому.

Озеро. Вдруге було заслухане Звернення ГО «Рідний-  Край» про надання дозволу на виконання робіт по благоустрою і охороні рекреаційної зони ворзельського озера. І вдруге було відхилене. Мабуть громадській організації слід більш чітко прописувати свої пропозиції, щоб у керівників селища  та мешканців не створювалось враження, що ГО «Рідний – Край» хоче мати від такого догляду за озером зиск.

Санаторій «Зірка». Але було питання, яке після пояснення селищного голови, згуртувало і депутатів, і громадськість – це поділ ділянки площею 3 га, яка колись належала санаторію «Зірка».

Трохи історії. На якомусь етапі керівництво «Укрпрофоздоровниці» вирішило не сплачувати оренду за землю і передало частину земель санаторію Ворзельській селищній раді, тобто нам. Без зміни цільового призначення. На цій ділянці можна було будувати виключно об’єкти оздоровчого спрямування.

За минулої каденції, не звертаючи увагу на всеукраїнський мораторій на роздачу земель у лісистій частині населених пунктів, селищна рада виділяє 3 га найкращого ворзельського лісу, який творив неповторний мікроклімат у санаторії, ТОВ «Добробуд+». І змінює цільове призначення – дозволяє будувати багатоповерхівки. Натомість, забудовник зобов’язується збудувати дитячий садок. Селищна рада повинна була під цей садок виділити ще пів гектара лісопаркової зони поруч.

Але щось не склалось. В результаті Ворзель, втративши свій найдорогоцінніший ресурс – дерева, збагатився на багатоповерхівку та приватний садок-школу. Ще частина дерев була знищена під майбутній торговий центр. Про це можна прочитати на огорожі, яка обрамляє цю ділянку.

Зараз селищна рада судиться з забудовником, щоб повернути у землі запасу частину землі, на якій ТОВ «Добробуд+» ще не встиг знищити дуби, акації, сосни.

Нерухоме майно, яке належить «Добробуду +», тепер необхідно обслуговувати, тому виникла необхідність в оформленні права користування ділянкою.

І тільки після цього знатимемо, скільки лісу з тих 3 га залишилося ворзельцям.

Дерева на вул. Європейській. Близько 40 хвилин доводила громадськість керівництву та деяким депутатам важливість збереження кожного дерева, зокрема, на вул. Європейській. Там, під час реконструкції вулиці зрізали явір, який давав тінь біля магазинів по цій вулиці. Навколо цієї теми було багато розмов. Після першого звернення до керівництва селища, було обіцяно врахувати побажання громади та забезпечити місця для висадки дерев. Але через декілька днів після зустрічі, коли будівельники почали робити розбивку під тротуар, виявилось, що ніяких місць під нові дерева не передбачено. Тож місцеві жителі звернулись до депутата з проханням розглянути вказане рішення на сесії селищної ради. Дебатували чи вносити зміни в проект реконструкції вулиці чи ні. Врешті проголосували, що дерева на цій вулиці висаджуватимуться  без внесення змін до проекту, а місця та кількість дерев будуть визначатись в робочому порядку.

Активісти пояснюють, що така їхня прискіпливість йде від того, що керівництво селища не хоче слухати людей з їх пропозиціями.

Вкотре зайшло питання про сайт і його наповнення актуальними селищними новинами.

Інші питання. На сесії внесли поправки до бюджету, проголосували за деякі земельні питання, надали згоду на прийняття до комунальної власності майна, що перебуває у власності НДГ «Ворзель», присвоїли звання «Почесний громадянин селища Ворзель» директору ворзельського Центру культури Олександру Соколенку.

Проведена сесія залишила надію на подальшу активну співпрацю громадськості з керівництвом селища.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code