Пропонуємо вашій увазі нові видання “Смолоскипа”.

 

Шувалова Ірина. Ран: Збірка поезій. Серія «Лауреати «Смолоскипа». 2011, 144 с. Ціна: 15,00 грн.

Молода нація. Спецвипуск (52): Українаі світ: на перетині епох. 2011, 270 с. Ціна: 12,00 грн.

 Богдан Мисюга. Галина Севрук : Альбом-монографія. 2011, 240 с. Ціна: 140.00 грн. (Стандарт 5)

Дебютна збірка Ірини Шувалової «Ран» — це невипадкова книга. Вірші у ній нагадують гобелени, виткані з тіней і світла, пташиних голосів і відлуння вітру, імен напівзабутих та імен ніколи не знаних. «Ран» витворено з живої матерії слова, тому кожен поетичний рядок тут б’ється і пульсує. Аби відчути цю безупинну наскрізну пульсацію, достатньо перегорнути першу сторінку.

Молода нація. Спецвипуск (52): Українаі світ: на перетині епох.Як видно з матеріалів засідань дискусійного клубу, вміщених у цьому спецвипуску альманаху, українська на­ціональна ідентичність (як, утім, і будь-яка інша) має безліч вимірів та аспектів. Справді, ідентичність спільноти, її окремішність – це не тільки те, якою мовою розмовляє основна маса її представників і яких пісень вони співають ближче до вечора третього дня весілля. Це також і те, як вони обира­ють владу, роблять революції, підтримують зв’язок з приро­дою свого краю, зрештою, як вони чинять опір чужинській агресії – збройній та духовній. І які роблять висновки з своїх найважливіших Вчинків – наприклад, таких, як Помаранче­ва революція 2004 року…

Упорядники переконані, що започаткована тема дискусії створить найширше поле для подальших теоретичних пошуків та надасть імпульсу пере­ходу до практичних дій усім причетникам інтелек­туального кола.

Богдан Мисюга. Галина Севрук : Альбом-монографія. 2011, 240 с. Ціна: 140.00 грн. (Стандарт 5) 

В альбомі-монографії вперше систематично висвітлено всю мистецьку спадщину відомої української художниці Галини Севрук. Виявлено та проаналізовано основні етапи  творчості Г. Севрук як яскравої представниці плеяди «шістдесятників». На прикладі творчої індивідуальності Г. Севрук виявлено основні світоглядні характеристики літературно-мистецького середовища Києва 1960–1980-х років. Мистецтвознавчий аналіз творів поєднано з багатим епістолярним матеріалом. Унікальні збірки графіки малих форм, ілюстрації монументальних творів, керамічні твори з приватних колекцій публікуються вперше. Матеріал зібрано на основі державних музеїв України та приватних зібрань України, Америки та Канади. Альбом є найповнішим науковим ілюстрованим виданням творчості художниці. Для мистецтвознавців, істориків і теоретиків мистецтва, культурологів і художників, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code