Про путь правдиву

                                                                                                         Данута Костура

Днями у Центрі Культури «Уварівський дім» відбувся, при організаційній підтримці громадської організації «Українська народна рада», концерт виконавця співаної поезії  Петра Приступова.

 Гість з Німеччини часто буває в Україні, громадянином якої залишився. Ворзеляни познайомилися з цією неординарною особистістю 2 місяці тому, коли Петро Приступов виступав у рамках презентації в Уварівському домі літературної студії «Письменник в Інтернет-просторі», яку при НСПУ створила відома письменниця Наталія Вареник. Співав тоді російськомовні пісні, пообіцявши невдовзі показати і написані на вірші українських поетів.

Вечір Петра Приступова  «Україна у серці моїм» пройшов напрочуд тепло. Пан Петро виконував пісні на вірші Ліни Костенко, Миколи Руденка, Леоніда Первомайського, Ганни Чубач. Деякі твори вперше представив на людський суд, не дивлячись на те, що написані вони не один рік тому.  Деякі пісні співали усією залою.

Друга частина концерту присвячувалась творчості Григорія Сковороди – особливої любові співака. Ввійшов Сковорода у душу пана Петра чотири десятиліття тому і живе у ньому досі. Вірші, які переклав і адаптував до сучасної української мови, написавши до них музику, записані на 4-х дисках. У виконанні барда вони набирають особливої виразності і актуальності. Хоча віршам більше 200 років.

У повній залі панувала аура щирості і захоплення. Це дійсно був один із тих дивовижних вечорів, коли виконавець і слухач – одне ціле. Відпочиваючі і гості з різних областей України (був присутній навіть відомий композитор із Казахстану) були приємно здивовані високим рівнем проведення концерту, про що говорили у своїх виступах, називаючи його вишуканим. Цей факт додає ворзельським вечорам особливої вагомості. Адже разом зі здоров’ям, якого гості набралися у курортному селищі, вони повезуть додому і спогади про особливий вечір. А додала «особливості» також і господиня ворзельської літературно-музичної вітальні, художній керівник Центру Культури Юлія Бережко-Камінська. З притаманними  їй смаком і мірою вона читала між піснями вірші українських класиків, що органічно вписалося у загальне тло вечора.

Зустріч із Петром Приступовим  вдалася, можливо, ще й тому, що сам митець слідує порадам свого вчителя і натхненника – Григорія Сковороди: «Як пливеш по буйнім морю, підіймай зірниці вгору – ляже путь правдива».                  

Данута  Костура

                                                                                       

Popularity: 4% [?]

3 коментарі до "Про путь правдиву"

 1. Дякую усім, хто допомагав в організації вечора!
  І Вам, Дано Василівно, за такі теплі відгуки!
  Дуже вдалі фото вийшли.
  Усім низький уклін!
  Наш наступний концерт – “Шедеври класичної музики” Звучатиме флейта (вперше в Уварівському домі!), скрипка, фортепіано. Твори Баха, Бетховена та ін.
  До нових зустрічей! З повагою, Юлія.

 2. Дякую, шановні мої,
  за привід поспілкуватися з талановитою громадою Ворзеля!
  Скажемо разом із Сковородою:”Хто добре запалився, той добре розпочав…”
  Мій початок в «Уварівському домі» мав успішне продовження і у Харкові.
  Успішного і вам творчого сезону 2010-2011 року!

  Петро Варсава (Приступов)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code