Олександр Горган: «Ця вишка – символ корупції»

Данута КОСТУРА

20 квітня у Бучанській міській раді відбулася виїзна нарада щодо самовільного будівництва асфальтного заводу. Нараду провів голова КОДА Олександр Горган.

У нараді взяли участь народні депутати Марія Іонова, Ольга Червакова, Павло Різаненко, прокурор Київської області Дмитро Чібісов, голова Бучі Анатолій Федорук, керівники департаментів КОДА.

Запрошені були заступник селищного голови Ворзеля Сергій Мостіпака та  представник від ГО «Народна рада Ворзеля» Юрій Демчук.

ТОВ «Фінансово-промислова група «Алькор», яка побудувала асфальтний завод,  представляв Олександр Обухов. Він повідомив про себе, що займає в «Алькорі» посаду інженера.  Власник підприємства Тігран Кочарян на нараді не був.

Після відповідей на запитання  голови КОДА, прокурора, нардепів  до керівників департаментів, з’ясувалося, що асфальтний завод був побудований без всяких дозволів. Був тільки дозвіл Бучанської ради на побудову складських приміщень на цій земельній ділянці.

Ділянка була придбана «Алькором» 10 серпня 2017 р. А вже в листопаді там почали встановлювати конструкції майбутнього асфальтного заводу.

У лютому 2018 р. забила тривогу громадськість Ворзеля – не виконувалася одна з санітарних вимог  – відстань до найближчих житлових споруд повинна бути не менше  1000 м.

А  за 470 м – озеро, де відпочивають не тільки ворзельці, поруч санаторій «Перемога», житлові будинки. Цей завод вдарив би серйозно по намаганнях ворзельців відновити для Ворзеля статус курорту місцевого значення.

http://imounr.org.ua/viche-ni-asfaltnomu-zavodu-bilya-kurortnoho-vorzelya/

Проте  представник  «Алькора» посилався на нормативи   Кременчуцького заводу, який виробляє металеві конструкції даного асфальтного  заводу  – 500 м до найближчих будинків і новітня очистка викидів.

Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Вікторія Киреєва уточнила, що «найменша відстань від джерела викидів до житлових будинків становить 285 м на північно – західному напрямку».

Коли представника «Алькора» запитали: «Чи думали ви про людей, які там живуть?», то пан Обухов відповів: «Там нєт людєй».

Вони там є. Проживають на хуторі Семеніївка, по вул Парковій. Хутір  відноситься до села Мироцьке.

У ході наради з’ясувалося, що  встановлення конструкції висотою 23 м з підвищеним рівнем небезпеки проводили люди без належних допусків і досвіду. Конструкції  заводу не  зафіксовані, а це  становить реальну загрозу життю людей. Про це наголосив прокурор.

http://imounr.org.ua/na-budivnytstvi-asfaltnoho-zavodu-pobuvaly-predstavnyky-dabi/

Представник ДАБІ повідомив, що за поданням громадськості, народних депутатів, Бучанської міськради ТОВ «Алькор» вже видано приписи і накладено штрафні санкції.

Але у прокурора, як і у громадськості є питання до Бучанської ради, яка відреагувала тільки після розголосу активістів про небезпечне будівництво.  Бучанський міський голова пояснив, що міськрада діяла згідно чинного  законодавства.

Прокурор Чібісов сказав, що прокуратура спочатку витребує всі документи у Бучанської ради, ознайомиться з службовими обов’язками, допитає відповідних  посадових осіб, чому вони не реагували на порушення. « Для чого створюються органи контролю? Для того, щоб вони реагували на кожен інцидент»,- сказав Дмитро Чібісов.

Все, що відбувається з будівництвом асфальтного заводу підсумував Олександр Горган: «Ми є свідками наступного злочинного замислу, який мав звестись до того, що асфальтно – змішувальний завод мав бути встановлений протиправно, але його планували легалізувати за підсумками рішень судової влади, як це, в принципі, широко практикується в Україні в таких випадках.

Я розраховую на громадськість, яка  присутня на цій нараді, для того щоб ви могли заспокоїти мешканців і Бучі, і Ворзеля в твердій і непохитній позиції влади в частині неухильного дотримання вимог законодавства.   Ця вишка – це по факту символ корупції. Її  Можна зараз сміливо фотографувати і підписувати – «так виглядає корупція». Корупції тут не буде», – сказав голова КОДА.

23 квітня заплановано засідання комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Голова КОДА Олександр Горган особисто контролюватиме це питання.

Данута КОСТУРА

 

 

 

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code