Ван Мяо:«Хочу грати!»

Данута КОСТУРА

У ворзельському Центрі культури «Уваровський дім» щотижня, впродовж чотирьох років проходять концерти камерної музики на честь видатного українського композитора Бориса Миколайовича Лятошинського, який жив і творив у Ворзелі. На сьогоднішній день відбулося більше 90 концертів, у яких взяли участь не тільки  заслужені виконавці, але й студенти музичних вузів. Камерність залу, запитаність на живу музику ворзельців притягують сюди музикантів.

Недавно ворзельці мали можливість слухати твори Бетховена та Ліста у виконанні лауреата міжнародних конкурсів , студента магістратури фортепіанного відділу Київського інституту музики  ім. Р. М. Глієра ВАН МЯО ( Китай). Після концерту вщент набита слухачами камерна зала  Центру культури вітала піаніста оваціями. Такий рівень  гри не часто можна почути у ворзельській залі.  Люди просили у Мяо автографи, фотографувались разом з ним.

Представляла Ван Мяо Анна Смєхова, заслужений працівник культури, проректор по міжнародних зв’язках. Вона впевнена, що Мяо чекає велика сцена – він по-справжньому обдарований, талановитий музикант. Якщо його помітять європейські імпресаріо і дадуть Мяо зелену вулицю, то музиканта чекає велике майбутнє.

Ван Мяо в інтерв’ю розказав, що його тягу до музики батьки ( не музиканти) помітили ще у ранньому дитинстві. У три рочки він у магазині побачив піаніно і тут же почав щось награвати. Потім були приватні уроки, які давав йому студент консерваторії, інші вчителі. У 13 років Мяо дізнався, що у Пекіні можна скласти екзамен у Київську музичну школу-інтернат імені Миколи Лисенка. Поступив. Його педагогом стала Ніна Найдич, великий професіонал, яка дала путівку у музичне життя багатьом знаменитостям. Мяо прийшлось переучуватись згідно з постулатами української музичної школи.

Мяо в Україні вже 14 років. Була перерва – довелось повернутися на деякий час додому. Але  потім продовжив навчання в Україні. У нього була можливість навчатися в інших країнах, але повернувся саме в Україну.

Мяо признає за собою талант, але вважає, що потрібно ще багато працювати. Його кумир – Ланг Ланг , найвідоміший зараз у світі китайський піаніст. «Хочу грати!» – сказав у кінці інтерв’ю Ван Мяо.

У Ворзелі Мяо виконав «Сонату №18» Л. Бетховена та  «Сонату сі мінор» Ф. Ліста. На жаль, слухачі не змогли почути заплановану у виступі «Елегію» Миколи Лисенка – твір Ліста, який вважається найскладнішим у творчості композитора, «спустошив» його, забрав багато душевних сил. « А я хочу показати вам хорошу музику», – сказав Ван Мяо.

Невдовзі виявилося, що за попередньою домовленістю Ван Мяо  збирається виступити у ворзельському Центрі культури 31 травня, де, зокрема, обов’язково виконає   «Елегію» Миколи Лисенка.

Данута КОСТУРА

До теми:

Анна Смєхова розповіла, що зараз в Київському інституті музики ім. Глієра навчається 40 іноземців з 11 країн світу. У 2009 році створена громадська організація «Міжнародна Асоціація випускників Київського  державного вищого музичного училища ім. Р.М. Глієра» ( так до 2008 року називався Київський інститут музики ім. Глієра), яку вона очолила .

У сучасному світі багато країн використовують потенціал випускників своїх вузів для реалізації внутрішніх і міжнародних проектів у різних сферах науки, культури, спорту. Випускники КІМ ім. Глієра  представляють Україну за кордоном як європейську країну зі своїми традиціями і багатою історією.

no images were found

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code