Допомога від церкви «Ковчег»

Данута КОСТУРА

До директора Територіального центру по обслуговуванню одиноких громадян в Ірпені та селищах звернулася переселенка з ворзельського санаторію «Перемога» і попросила про допомогу.  А директор – до християнської благодійної організації  «Ковчег», який існує при однойменній церкві.

Приїхало більше 20 християн цієї церкви разом  з помічником пастора Олександром Володимировичем Бубновим, які привезли з собою  45 продуктових наборів, вартістю більше 280 гривень кожен. А ще молитви, релігійні пісні та вірші.

У ворзельському санаторії «Перемога» зараз проживає  постійно 81 вимушений переселенець. З них 28 дітей ( від 8 місяців до 14 років), 2 багатодітні сім’ї з 8-ма дітьми, 28 пенсіонерів ( з них 11 інвалідів), матерів по догляду за дітьми – 7.  Працездатних  лише 14 чоловік, з яких 8 – перед пенсійного віку.  Деякі працюють, інші, які не змогли влаштуватися на роботу, знайшли себе у волонтерстві – допомагають своїм же пенсіонерам, відшукують допомогу.

Спочатку адміністрація санаторію виставила їм за проживання астрономічну суму – близько 2880 гривень на місяць за одне ліжко. Зараз, завдяки коштам Євросоюзу і допомозі Київської облдержадміністрації, вони платять по 600грн.

Багато з них  чекають того щасливого часу, коли зможуть повернутися додому.

До вимушених переселенців звернулася заступник міського голови Ірпеня Лідія Яківна Михальченко. Вона  сказала, що найбільше звернень від переселенців є з приводу житла. Але не тільки у переселенців. У черзі  на соціальне житло стоять мешканці Ірпеня інваліди війни, педагоги, медики. Деякі вже 35 років. Лідія Михальченко попросила переселенців менше писати на гарячу телефонну лінію, а безпосередньо звертатися до Управління праці і соціального захисту чи до неї.  Керівник Управління –  людина дійова, він  миттєво реагує на звернення. Вона запевнила присутніх, що не від ірпінської влади залежить несвоєчасність виплати допомоги на житло чи інші потреби. Як тільки приходять кошти, вони тут же відправляються переселенцям на їх рахунки.

До присутніх звернувся Олександр Бубнов. Він сказав, що коли прийшла біда у нашу країну, тільки тоді всі зрозуміли, як було добре, коли був мир. Всі  побачили, що таке війна. Він закликав до молитов за  мир в Україні і до взаємної допомоги. Благодійна організація «Ковчег» допомагає переселенцям не тільки у Київській області. Місіонери церкви також працюють у Непалі, Індії, Росії, Намібії. Олександр Бубнов сказав, що він сподівається, що слова, які почують присутні, додадуть їм миру і спокою.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code