Данута КОСТУРА
16 квітня в Ірпінській міській бібліотеці відбувся творчий вечір Олександра Редича, керівника ірпінського бардівського клубу «Ключ» з нагоди його 60 -річчя.
Олександр Редич пише і виконує пісні на слова ірпінських поетів, на власні слова. Виконує також пісні інших авторів, які особливо лягли йому на душу. Нині у його репертуарі з’явилися і популярні українські пісні, одну з яких виконав разом зі своєю студенткою.
Олександр Редич – кандидат економічних наук, доцент Університету Державної фіскальної служби. Працює на кафедрі інтелектуальних управляючих та обчислювальних систем. В Університеті згуртував творчу молодь навколо бардівської пісні.
Присутні мали змогу послухати одного з таких молодих виконавців, відчути різницю у манері подачі авторської пісні, у її проблематиці. Час не стоїть на місці.
Олександр Редич відома у Приірпінні особистість: в недалекому минулому – активний громадський діяч Приірпіння, голова ГО «Українська народна рада Приірпіння». Завдячуючи громадським організаціям, які згуртувались навколо «УНР Приірпіння», вдалося підняти, зокрема, питання збереження Будинків творчості письменників та композиторів, задати напрямок культурного розвитку Ірпеня як Українського Парнасу, а Ворзеля – як музичної Мекки.
Про це нагадала у своєму привітанні начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.
А директор Ірпінської міської бібліотеки Олена Циганенко розповіла про життєвий і творчий шлях пана Олександра.
Він народився і виріс у селі Маркуші, що на Житомирщині, в сім’ї учителів. Батько навчив грати на баяні. Гітарою оволодів навчаючись у Київському політехнічному інституті. У цей же час з’являються перші пісні. Після інституту створює з друзями рок-групу «Кияни».
З 1987 року працює в Ірпені в «Ірпінському індустріальному технікумі», з яким пройшов шлях від технікуму до вищого навчального закладу. Зараз це “Університет Державної фіскальної служби”.
Щирих вітань було багато. Вітали родичі.
Вітали директор Ірпінської школи мистецтв ім. Вериківського Наталя Дидикіна з педагогами, ірпінські поети Людмила Хорошева, Валерій Пісний, Людмила Рудик та інші. Від імені Ірпінської організації Конгресу літераторів України привітав ювіляра Володимир Симоненко.
Привітала і головний редактор “Ірпінського вісника” Юлія Бережко-Камінська, яка є однією з трьох ірпінських поетів, на слова яких пан Олександр пише музику.
На жаль, не змогла бути на вечорі чудова поетка Ніла Висоцька. Саме піснею на поезію пані Ніли кожен раз відкриває свої виступи пан Олександр. Ще один поет – Мар’ян Рачицький (Сергій Бабайкін) давно відійшов у засвіти. Але залишилась його прониклива поезія. Олександру Редичу вдається підсилити її ще більше своєю музикою і своїм виконанням.
Зрештою, як і всі інші поезії, які кладе на музику. М’яка, прониклива барва голосу плавно лягає на звуки гітари, вносячи душевність і неповторність у виконання твору. Пісні у виконанні пана Олександра – зачаровують. Тому його часто запрошують на різні культурні заходи, які відбуваються в Ірпені. Своїм виступом він привносить щось тремтливо – інтимне в ауру вечора.
Спілкуючись з композитором Володимиром Шумейком, який був присутній на вечорі, почула: « Всі пісні Олександра Редича у порівнянні з іншими піснями бардівського стилю – вишуканіші. Бардівські пісні, як правило, простіші. Вишуканість проявляється у супроводі, у досконалому володінні гітарою. Таке враження, що він має професійну музичну освіту», – сказав Володимир Шумейко.
На вечорі були співробітники ювіляра, студенти. Замдиректора навчально-наукового інституту інформаційних технологій та менеджменту Ірина Погорєловська щиро вітаючи ювіляра, скористалась нагодою і запросила майбутніх студентів поступати саме до них. Присутні отримали інформаційні листки, де детально розписано всі переваги навчання у цьому інституті і, зокрема, на спеціальності – комп’ютерні науки. Додамо від себе, що на студентів чекає поза навчальним процесом ще і можливість долучитись до творчості в аматорському клубі авторського мистецтва під керівництвом їх викладачів.
Днями Олександр Редич виступить зі своєю програмою у стінах рідного університету.
Данута КОСТУРА
Popularity: 5% [?]