Як було почуто ворзелян на громадських слуханнях по генеральному плану Ворзеля

Данута КОСТУРА

По Ворзелю «гуляє» копія протоколу громадських слухань щодо генерального плану селища. У пункті 4 протоколу йдеться про «підбиття підсумків громадського слухання з урахуванням пропозицій і зауважень громадськості » .

Ось як було підбито підсумки слухань:

Депутат ХРОКАЛО В. О. цікавили скільки генпланом запроектовано дитячих садочків та шкіл і чи розширяться вулиці відповідно до запроектованих норм.

Розробники заспокоїли присутніх – буде збудовано 4 садочки і школа, та ще й по одному приватному та спеціалізованому навчальному закладу. А ворзельські вулиці, які із збільшенням кількості мешканців у 2 рази ( 12 тисяч) розширятимуться згідно плану.

Долею вулиць Ворошилова та Леніна, як пішохідних, перейнялася КУЦ О. І. Її запевнили, що ці вулиці залишаться частково пішохідними.

Депутата АТАМАНЧУКА О. М. цікавили доля кичеєвського кладовища, які соціальні об’єкти проектуються першочергово і чи можна розмістити спортивний стадіон розміром 60 на 90 на території школи. Щодо кладовища, то розробники порадили погодити питання з рубежівською радою, першочерговість проектування соціальних об’єктів накреслена у генплані, а щодо стадіону, то його можна розміщувати на території школи.

На запитання СОТНІКОВОЇ З. Ю., колишнього голови селища, чому є розбіжності між проектами 2005 року і теперішнім, розробники відповіли, що “проект коректувався відповідно до норм, пріоритетів та ситуації станом на 2012 рік з перспективою розвитку до 2031 року”.

КОВАЛЕВСЬКОГО О. цікавило чи можна магазин, який належить до комунальної власності селища використовувати як культурно-спортивне приміщення. Його запевнили, що можна, але це потрібно передбачити у плані зонування територій.

Ось такі 8 питань висвітлені у протоколі.

Протокол підписали:

М. І. КОПАЧ – начальник відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради, головуючий громадських слухань.

А. Г. ШОМА – архітектор Ворзельської селищної ради, секретар громадських слухань.

Від громадськості свої підписи поставили мешканець Ворзеля, депутат селищної ради І. І. ЛИСЕНКО та мешканка Ворзеля А. В. БАГІРОВА.

А де решта питань?

Зокрема, питання щодо артезіанської води, якої майже не залишилося під Ворзелем, а з введенням багатоповерхівок, які будуватимуться на більшій частині території санаторію «Зірка» і на майже 3 га прилеглих до Ощадбанку, вода вичерпається остаточно. Присутніх заспокоїли, що ворзеляни питимуть дніпровську – уздовж траси Київ – Ковель буде прокладено водогін з Київського водосховища. А на питання , як же це узгоджуватиметься з Ворзелем, як оздоровницею, де суттєвим фактором є артезіанська вода з глибинних шарів, відповіді не було.

Не має у протоколі питання і про 48 га землі, які за словами доповідача, були надані під забудову. Відповіді чи справді роздано 48 га землі, де і кому була вона роздана, присутні так і не почули.

Замовчено у протоколі і питання мешканців будинку , що проживають у будинку по вул.. Ватутіна, 2 про долю саду, який плекали з 1968 року кожен на своїй сотці. Доповідачка нагадала, що у мешканців на цей сад не має документів, тому вони не мають права претендувати на цю землю.

Ставили присутні на слуханнях питання про територію біля озера, яка безпосередньо межує із землями санаторію «Перемога». Всі вважали, що то парк, до того ж із складною геодезією, де не можна будувати. Проте там інтенсивно вирубують дерева. На карті генплану це місце позначене жовтим кольором з клітинками, тобто віддане під забудову. Доповідачка ж розповіла про ліхтарі і лавки, які планують поставити у майбутньому парку. Очевидно, вона мала на увазі територію за СПА-центром.

Не має у протоколі і питання хто оплатив такий дорогий проект генплану. На що дістали відповідь, що селище не віддало ні копійки. А ім’я благодійника – конфіденційна інформація. Після такої відповіді присутні стверджували, що цей генплан – це лобіювання інтересів забудовників.

Ось так було почуто безпосередньо на слуханнях мешканців Ворзеля. Ворзельська влада продовжує йти шляхом цинічного ігнорування запитів громади, шляхом замовчувань і неправди. А цей протокол лише чергове цьому підтвердження.

Данута Костура

( Детальніше про слухання у публікації « Ворзеляни слухали…А коли почують їх?» , яка була надрукована у газеті « Громадянське суспільство» № 3 ( 92) за березень 2013 р. Матеріал також розміщений на сайті http://www.imounr.org.ua/?p=19175#more-19175 )

Popularity: 5% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code