Під Києвом на очах зникає “місто в лісі

Денис ТИМОШЕНКО

http://gazeta.ua/articles/502270

Громадські організації Ірпеня (Києво-Святошинський р-н) вимагають від міської влади зберегти зелені зони міста. З цією метою вони проводять сьогодні громадські слухання, на яких планують обговорити план зонування Ірпеня.

Про це Gazeta.ua повідомив голова правління Київської обласної громадської організації “Громадський рух захисту зелених зон Київщини”, адвокат Лаврентій Кухалейшвілі.

Зокрема, активіст уточнив, що йдеться щонайменше про збереження дев’яти скверів та парків міста. Серед них найбільші — парк “Відпочинку” ім. М. Стельмаха (6 га), парк культури та відпочинку “Перемога” (6,58 га), парк активного відпочинку “Курган” (8 га).

“Колись місто Ірпінь називали не інакше, як “містом у лісі”. На його території було 37 рекреаційних зон, близько 30 об´єктів санаторно-курортного відпочинку. Наразі знищуються останні зелені зони!” – обурився Кухалейшвілі.

“Тому громада вимагає припинити знущання над населенням міста Ірпеня та включити при зонуванні території ті зелені зони, які депутати у громади незаконно відібрали”, – додав він.

Адвокат нагадав, що Ірпінська міська рада попереднього — п’ятого — скликання надала деяким зеленим зонам м. Ірпеня статусу рекреаційних зон. Натомість 14 квітня 2011 року Ірпінська міська рада шостого скликання скасувала це рішення.

“Скасувавши зазначені рішення міськрада, як орган місцевого самоврядування, грубо порушили цілу низку законодавчих актів”, – наголосив громадський діяч.

За його словами, міська влада не мала права скасовувати рішення попередньої влади і переводити зелені зони під забудову, тому що 17 березня 2011 року був прийнятий закон “Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах”.

“Таким чином влада скоїла злочин, перевівши незаконно ці зелені зони під забудову!” – підсумував Кухалейшвілі.

Нагадаємо, в Ірпені вже тривалий час точиться боротьба за збереження зелених зон міста. Наразі вони активно забудовуються котеджними містечками та кількаповерховими житловими будинками.

Денис ТИМОШЕНКО

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code