«ДРУГЕ ДИХАННЯ» ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ СФЕРИ ІРПЕНЯ

Анастасія ПОПСУЙ

5 червня об 11:00 в 2 кімнаті виконкому Ірпінської міської ради відбулася знакова подія для усього Приірпіння – презентація нового масштабного проекту ЖКГ в Ірпінському регіоні під назвою «Кампанія з переходу на новий рівень управління нерухомістю та розвитку ринку праці». Проект виконується Фондом громади Приірпіння та Іменним фондом Дмитра Войцеха за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні. Важливим кроком стало обговорення вирішення питань розвитку ЖКГ в рамках проекту спільними зусиллями влади, громади, бізнесу та міжнародних структур.

Місто Ірпінь та місцева громада переживає серйозні виклики щодня. Адже щодня населення регіону зростає (перетворюється на спальний район Києва), системи обслуговування нерухомості перестають справлятися, якість послуг ЖЕКів викликають незадоволення, благоустрій вулиць та кварталів потребують додаткових зусиль. Як об’єднати зусилля державних програм, громадських ініціатив та наявної фінансової підтримки з закордону аби, попри всі борги та негаразди у сфері ЖКГ, розвиток регіону в цьому напрямку перейшов на навий якісний рівень. Як ще й за рахунок «пункту першого» ще й розвинути ринок праці і створити нові робочі місця для ірпінців, що щодня їздять (а таких більше половини в Ірпені) до Києва на заробітки? Як зробити так, аби жителі не жалілися та мітингували щодо неефективного управління територіями, а брали управління у свої руки та змінювали життя на краще?

Виявляється – можна! Так де треба – створити Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ), створити ринок послуг з управління нерухомості шляхом створення управителів та управляючих компаній, зареєструвати Органи самоорганізації населення (ОСН) задля активізації мешканців та делегування управлінських обов’язків разом з наданням фінансової підтримки. Такі масштабні та системні дії можуть вирішити багато проблем міста, але це можливо за між секторальної співпраці та порозуміння – влади, громади та бізнесу.

У дискусії взяли участь: Головкевич Микола Михайлович – заступник Ірпінського мера, Славомір Матушак – секретар Посольства Польщі в Україні, Попсуй Анастасія – директор Фонду громади Приірпіння, Дмитро Войцех – депутат Ірпінської ради, В’ячеслав Гусєв – експерт з ЖКГ та енергозбереження, Олександр Редич – голова Громадської ради Приірпіння, а також представники створених ОСББ (а їх не більше, ніж пальців на руці) в Ірпені, представники ініціативних груп, журналісти.

Кульмінацією заходу стало підписання спільного меморандуму про співпрацю в межах проекту та з ідеєю розвитку сфери ЖКГ в Ірпінському регіоні. Підписувачами меморандуму стали: Головкевич М.М., Войцех Д.П., Попсуй А.В., Редич О.В. З Посольством Польщі підписаний окремий договір підтримки. Микола Михайлович Головкевич запевнив, що влада підтримує проект та готова до посиленої співпраці задля досягнення поставлених завдань спільними зусиллями.

Проект покликаний поміняти систему відносин у комунальній сфері між споживачами послуг у громаді, постачальниками послуг та ролі держави в цьому процесі. Ці відносини повинні бути перетворені в прозоре партнерство і ринкові умови співпраці. В рамках проекту створюватимуться Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та Органи самоорганізації населення, задля здійснення управління будинками та кварталами. Але принципово важливою річчю в проекті є створення ринку послуг управителів чи управляючих компаній, що надаватимуть альтернативні послуги з комунального обслуговування – за нижчими тарифами та з вищою якістю. Проте спеціалістів цієї сфери в Приірпінні, як і на більшості території України , просто НЕМА!

Анастасія Попсуй, організатор: «Навіть якщо у вас є ОСББ і ви хочете замовити послугу обслуговування вашого будинку, ви просто навіть не матимете куди звернутися. І через це смисл ОСББ багато в чому губиться. Тому одне із завдань проекту є навчання управителів та створення управляючих компаній, що працюватимуть в умовах конкуренції, наймати працівників та створювати нові робочі місця. Таких управителів ми будемо навчати в Ірпені, возити до Києва та Вінниці (Україна), міст Катовіце та Кракова (Польща), аби перейняти кращий український та польський досвід з цього питання».

Микола Головкевич, заступник мера Ірпеня: «Влада постійно шукає нові організаційні та фінансові можливості розвитку сфери управління різними видами нерухомості та територій, проте на перешкоді часто стають брак бюджету, великі заборгованості, сильна зношеність систем. Проте ми відкриті до нових проектів, що позитивно поєднує нас усіх у міжсекторальній співпраці та пропонують альтернативні шляхи вирішення проблем міста.

Славомір Матушак, секретар Посольства Республіки Польща в Україні: «Це вже другий проект, який ми фінансово підтримуємо в Ірпені за співпраці з Фондом громади Приірпіння. Ми впевнені, що другий буде ще більш корисним для вашого регіону. Польща завжди була дружньою до України і готова ділитися досвідом, підтримувати, фінансувати позитивні зрушення в країні, наближати рівень життя її мешканців до Європейських стандартів. Україна зараз у сфері ЖКГ схожа на Польщу 60-х років. Тому роботи ще багато, але за років 10 все змінити можливо. Тому польський досвід та польські експерти максимально допомагатимуть цьому процесу, як мінімум в рамках нового проекту, що сьогодні презентується».

Дмитро Войцех, організатор: «Влада відкрита до співпраці та готова підтримувати громадські ініціативи. Я, як співорганізатор польського проекту та депутат Ірпінської ради, особисто займатимусь питаннями спрощення бюрократичних процедур та підтримкою ініціатив ЖКГ, що допоможе в реєстраційних моментах чи фінансуванні сегментів цієї непростої сфери – ЖКГ. Головне, щоб громада була морально готова не лише скаржитися та мітингувати, але й брати особисту активну участь у покращенні життя в нашому місті та наших будинках».

В’ячеслав Гусєв, експерт проекту: «Ринок обслуговування житла в України практично неконкурентний, а його ємність оцінюється в кілька мільярдів гривень. В Україні практично тільки зароджується така послуга, як індивідуальний управитель для ОСББ, який здатен ефективно та дешевше управляти будинком. В Польщі працює 20 000 індивідуальних управителів, які надають свої послуги для ОСББ. Мешканці будинків отримують якісні послуги та безтурботне життя. ОСББ лише приймає рішення, а управитель надає всі послуги. В Україні відсутність ОСББ чи ефективного власника будівлі – це саме те, що заважає комплексно реалізовувати проекти з енергозбереження, отримувати економію на енергоносіях для всіх, страхувати будівлі, отримувати дотації від міністерств та міжнародних фінансових організацій та запрошувати інвесторів до модернізації житла. Поки люди в кожному будинку не вирішать, що вони співвласники будинку і не об’єднаються – нічого не зміниться».

Олександр Редич, голова Громадської ради Приірпіння від імені асоціації громадських організацій регіону наголосив на тому, що важливим є відношення місцевої влади до  створення  органів самоорганізації населення, оскільки законодавство скоріше заважає  ніж допомагає  місцевим ініціативам, і цьому є прикрі приклади необгрунтованих відмов місцевої влади у їх реєстації .  Важливим кроком у розвитку  співпраці та визначення вектора розвитку регіону, в тому числі і сфери ЖКГ, має стати довгоочікуване затвердження Ірпінською міською радою СТАТУТУ міста. Цей документ позитивно вплине на якість міжсекторальних відносин та полегшить процес співпраці у багатьох проектах.

Кульмінацією заходу стало підписання спільного меморандуму про співпрацю в межах проекту та задля розвитку сфери ЖКГ в Ірпінському регіоні. Підписувачами меморандуму стали: Головкевич М.М., Войцех Д.П., Попсуй А.В., Редич О.В. З Посольством Польщі підписаний окремий договір підтримки. Микола Михайлович Головкевич запевнив, що влада підтримує проект та готова до посиленої співпраці задля досягнення поставлених завдань разом.

Найактивніші у співпраці з новими управителями ОСББ у кінці проекту отримають у подарунок – освітлення прибудинкової території з енергозберігаючими панелями.

За результатами проекту у кінці року мають з’явитися: 30 ОСББ, 30 ОСН, 20 управителів та 3 будинки з новим вуличним освітленням за енергозберігаючими технологіями. Тож до праці!

Якщо ви підприємець, активний мешканець новобудови, старого будинку чи кварталу, ви можете стати учасником проекту «Кампанія з переходу на новий рівень управління нерухомістю та розвитку ринку праці» звернувшись до нашого офісу:

м. Ірпінь, вул. Островського, 12а

Телефон: 096 0596 726

Електронна адреса: irpin.community@gmail.com

Веб-сторінка: www.irpin-fd.org.ua

Слоган проекту «АЛЬТЕРНАТИВА Є! ДОБРОБУТ МІСТА В РУКАХ ЗВИЧАЙНИХ ЛЮДЕЙ»

no images were found

Popularity: 2% [?]

1 коментар до "«ДРУГЕ ДИХАННЯ» ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОЇ СФЕРИ ІРПЕНЯ"

  1. Посидели , поговорили , разошлись. Кто это делать будет а??? Любители поговорить лучше бы в Бучу поехали и посмотрели как нужно работать. Воры и пиз….болы. Лето заканчивается , а они пять ям не могут заасфальтировать, не говоря уже о разметке. Только бабки в голове. Редич еще этот идиот. Где они вообще берутся и сам статус например этой громадской рады. Что они сделали за время своего назначения???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code