Виставка картин Миколи Шелеста у Ворзелі

Данута КОСТУРА

У ворзельському Центрі культури «Уваровський дім» відбулось відкриття виставки картин «До Шевченківських днів» члена Національної спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України і Польщі, заступника голови Українського фонду культури Миколи Шелеста.

Картини Миколи Шелеста знаходяться у 50 музеях України, му­зе­ях США, Фран­ції, Япо­нії, Ка­зах­ста­ну, Ро­сії, Поль­щі, у  при­ват­них ко­лек­ці­ях.

На виставці у Ворзелі  представлено кілька картин з Шевченківської тематики. Деякі написані по відомих місцях, де бував і малював Тарас.

 Виставлені також натюрморти, пейзажі. Картини написані в академічному стилі.

На відкриття виставки прийшли учні старших класів ворзельської школи. Художник розповів про історію написання деяких своїх картин, про смисли, які «закодовані» у них.

У натюрморти, за словами художника, він намагається вкласти філософський зміст. Скажімо картина, де рушником прикрито обшарпану стіну ( державу), поруч лежить гарбуз, пробитий ножем. Тече сік, який, наче кров, п’є трутень.

У пейзажах Миколи Шелеста багато світла, а любі художнику коні всі в пориві, у русі.

Дві картини – епічне полотно з Патріархом Філаретом та картина з Шевченком, написані в особливий спосіб. Відходячи від центру картини вліво або вправо, з подивом бачиш, що постаті ніби повертаються за тобою.

Виставка триватиме до 7 квітня.

Коротка довідка: Микола Шелест народився 22 травня 1936 року у с. Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області. Закінчив Київське училище прикладного мистецтва, Львівський поліграфічний інститут.

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code