Ворзельський храм Преображення Господнього

Данута КОСТУРАВеличний ворзельський храм, збудований на честь  Преображення Господнього,  був освячений 11 грудня 2010 року Патріархом Філаретом. Три роки тому Патріарх разом Блаженнішим Епіфанієм Предстоятелем Православної Церкви України освятив розпису храму.

 Історія парафії сягає 1991 року. У 1992 році прийшов отець Микола Волосянський. До фінського будиночка, в якому відправлялась Служба Божа, добудували приміщення. 20 років молилися у цьому храмі, поки не перейшли у новий. Зараз там трапезна. У святкові дні у трапезні пригощають парафіян.

Новий храм став окрасою Ворзеля. Він притягує до себе не тільки ворзельців, але й людей з навколишніх сіл.  Отець Микола розповідає, що за основу проекту взяли храм, який вже був збудований у Черкаській області. Але подібного внутрішнього  убранства, яке наповнює цю церкву, навряд чи просто зараз знайти. Отець Микола строго слідкує навіть за кольоровою гамою. Тут все повинно бути до ладу. Якщо вирішили, що доречні вишиті серветки, то радиться з художником, який підбирає орнамент, кольори. І тоді, за словами отця Миколи, все виглядає гармонійно. Отець говорить, що робить все, щоб повна гармонія була у всьому.

Недавно звернула увагу на нову підставку для Євангелія, яка була розмальована у тій же кольоровій гамі. Виявилось, що її власними руками зробив отець Микола, а художник вже «навів лоск».

Подвір’я храму теж вражає. Його територія в ідеальному порядку. Є три фонтани – два перед храмом, третій –на території церковного міні-зоопарку. У цей фонтан з басейном запускають рибки. А у самому зоопарку походжають у своїх клітках павичі, фазани, качки, лелека, гуси, різноманітні кури, вівці.

Отець Микола зараз зайнятий дзвіницею. Сподівається, що купол піднімуть вже у цьому році.  Каже, що люди довіряють і допомагають церкві. Зараз стоїть питання дзвонів. Вони дуже дорогі, але якщо ставити, то «на віки». Потрібно 7 дзвонів  – по кількості нот. « Я трошки з музикою дружу. Хочеться, щоб дзвони не звучали хаотично. А щоб була мелодія», – каже настоятель храму Преображення Господнього протоієрей Микола Волосянський.

 

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code