Ворзельська селищна рада схвалила рекреаційний напрямок розвитку селища

Данута КОСТУРА

28 березня відбулась 51 сесія сьомого скликання Ворзельської селищної ради, на якій депутати схвалили протокол Робочої групи з розробки Стратегії розвитку Ворзеля. Перед тим виконком теж схвалив це рішення.

Нагадаємо, що 15 березня Робоча група розглянула три варіанти розвитку селища, запропонованих НДІ «Діпромісто», вибравши найбільш реалістичний. Згідно з цим сценарієм всі рекреаційні об’єкти, незалежно від того в якому вони стані, залишаються і надалі оздоровчими. Змінювати їх цільове призначення заборонено.

Сесія також проголосувала за Звернення до Міністерства регіонального розвитку, Київської облради та Київської  облдержадміністрації щодо проведення спільної наради з «Діпромістом». Таке Звернення запропонував проголосувати на виконкомі голова Бучі Анатолій Федорук, сказавши, що цим селищна влада убезпечить себе від можливих звинувачень окремих активістів на її адресу.

Депутати підтримали лист Київського регіонального відділення Асоціації міст України щодо створення місцевої асоціації органів самоврядування «Київська агломерація» і уповноважили селищного голову Ларису Федорук для участі в установчих зборах Асоціації. Асоціація  як взаємовигідна співпраця може бути корисною для приміських територій,  якої є селище Ворзель.  Тут, зокрема, розміщені дитячі санаторії, підпорядковані Києву.

Сесія заслухала звіт депутатської комісії з питань культури, освіти, охорони здоров’я,  молоді, соціального захисту. За минулий рік була, зокрема, надана допомога спортивним секціям, одиноким пенсіонерам, багатодітним сім’ям, допомога у справі опікунства. Комісія брала активну участь в проведенні свят, ярмарків, тощо.

Депутати проголосували за внесення змін до селищного бюджету. Було збільшено, зокрема, видатки на добудову приміщень для початкових класів у школі №5, на капітальний ремонт дороги з тротуаром по вул. Декабристів, на ремонт перехрестя доріг вулиць Ковельська та Окружна, пішохідних зон по вул. Курортна ( біля №37).

Сесія розглянула великий блок земельних питань серед яких викуп товариством з обмеженою відповідальністю «Міжнародна юридична служба МЮРС» земельної ділянки площею 2, 0372 га для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення по вул. Соснова, 48.

Представниця «МЮРС» повідомила, що цією територією зацікавився Борис Тодуров, який виявив бажання збудувати реабілітаційне відділення від Інституту серця. Але він висунув умову приватизувати цю землю ( зараз вона в оренді на 50 років). Виявилось, що там уже збудовані 4 котеджі. Представниця Товариства сказала, що ці будівлі рекреаційного призначення і не будуть перепоною для реабілітації пацієнтів Інституту серця.

Окрім цього проекту МЮРС розглядає інший – побудову елітного центру для літніх людей.

Деякі депутати, навчені гірким досвідом продажі  землі дитячому християнському табору «Відкрита Біблія», сказали, що оренди цілком достатньо, щоб на ній будувати оздоровчі об’єкти ( нагадаємо, що після приватизації майже половина землі цього табору була віддана під тотальне знищення лісу і забудову на ній так званих дач. «Дачники», зокрема, скористалися правом розпоряджатися деревами на свій розсуд, оскільки сплатили їх умовну вартість).

В результаті дебатів депутати не дали дозвіл на викуп цієї ділянки.

У різному директор Центру культури «Уваровський дім» повідомив, що будинок Наталії Уварової став об’єктом культурної спадщини і пам’яткою архітектури та історії. Таке визнання він отримав завдяки самій будівлі, побудованій у стилі модерн та особистостям, які в перебували у цьому будинку. Зокрема, тут були  перші авіаконструктори Федір Терещенко та Ігор Сікорський, письменник Валер’ян Підмогильний, відомі кінорежисери.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code