Ворзельський фестиваль «Золоті ключі» ім. В. Верховинця

Данута Костура

У кінці березня у ворзельському санаторії «Україна» пройшов 2-й Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль «Золоті ключі» імені Василя Верховинця. У фестивалі взяли участь  600 учасників, які представляли 42 колективи із 10 областей  України.

Василь Верховинець народився у 1880 р. на Івано-Франківщині. Після закінчення учительської семінарії  викладав співи, згодом проявив себе як актор. На запрошення корифея українського театру Миколи Садовського переїжджає до Києва. Працює актором, згодом  хормейстером , диригентом, хореографом. Видає книги «Українське весілля», «Українські танці», « Теорія українського народного танцю».Остання видержує 5 перевидань.  Створив жіночий ансамбль театралізованого співу. На його традиціях виховувалися знакові українські колективи. Його тричі заарештовували. Востаннє у 1938 р. Тоді і стратили,звинувативши у шпигунстві та у зв’язках з харківською націоналістичною організацією. Реабілітований у 1958 р.

Десять років тому  проходив радіоконкурс «Золоті ключі», які вела радіожурналіст Галина Верховинець, племінниця митця, цьогорічний почесний член журі. А відшукувала колективи і виводила у широкий ефір Ольга Успенська. Теперішній фестиваль теж у великій мірі завдячує їй. Була проведена велика підготовча робота у співпраці з надійним партнером – культурно-оздоровчим центром «Цитадель». Із розісланих 3000 запрошень, як бачимо, частина відгукнулася і взяла участь у фестивалі. Заодно і взаємозбагатилася з допомогою майстер – класів , які проводили подвижники фольклорної культури. Відеоматеріали з фестивалю організатори запропонують учасникам.

Незмінний голова журі професор Петро Андрійчук вручив гран-прі хореографічному ансамблю «Ровесник»  Вінницького промислово-технологічного коледжу, а у конкурсі співочих колективів  народному фольклорно-автентичному колективу «Надія» с. Мойсівка Драбівського району Черкаської області. Було багато нагороджених. Свої премії започаткувала і депутатська група «Відродження Ворзеля», головний спонсор фестивалю. Фестиваль відбувся і завдяки тим благодійникам, які проспонсорували приїзд колективів.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 6% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code