Громадські слухання по проекту Cтатуту територіальної громади міста Ірпінь

20 квітня 2011 р. о 15-00 у сесійній залі міської ради відбудуться громадські слухання по  проекту Cтатуту територіальної громади міста Ірпінь .
З текстом проекту Cтатуту  можна ознайомитись на сайті Ірпінської міської ради  >>> statyt_Irpin.doc 
До 18 квітня  пропозиції та зауваження  щодо змісту Статуту просимо подавати директору історичного музею А.І. Зборовському у письмовій формі, надсилати електронною поштою на адресу  imounr@gmail.com або  залишати нижче на  даному сайті як коментарі.

Статут міста є основним документом, який встановлює права, свободи і обов’язки жителів міста Ірпінь, повноваження територіальної громади міста, механізми здійснення місцевого самоврядування, регулює відносини між територіальною громадою міста та міською владою, визначає організаційні, матеріальні і фінансові основи місцевого самоврядування на території міста, а також регулює інші питання, віднесені чинним законодавством України до компетенції місцевого самоврядування.
Статут є актом прямої дії і має вищу юридичну силу в системі нормативно-правових актів міської влади на території міста Ірпінь.
Звертаємось до усіх громадських обєднань та жителів міста прийняти активну учать у його обговоренні, аналізі, виробленні пропозицій та зауважень.
З повагою
голова громадської ради при Ірпінському виконавчому комітеті Бенківський О.Б.
голова громадської  організації “УНР”  Редич О.В.

Статут територіальної громади м. Києва           >>>>>>>> 
Статут територіальної громади м. Бориспіль    >>>>>>>>
Статут територіальної громади м. Біла Церква >>>>>>>

 

Popularity: 10% [?]

9 коментарів до "Громадські слухання по проекту Cтатуту територіальної громади міста Ірпінь"

  1. Надаю пропозиції та зауваження до Розділу 1.

    РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. МІСТО ІРПІНЬ ТА ІРПІНЦІ

    1. Необхідно чітке визначення документа, яким визначається межа міста. У проекті Статуту вказано посилання на рішення Ради міністрів УРСР _____ 1938 року, тоді як за публікацією у Ірпінському Віснику №1112-19 березня 2011 року у статті «Ми знаємо межі нашого міста” подається рішення Київської обласної ради від 15 червня 2000 року №211-12-ХХІІІ з площею 3705 га. без посилання на відповідне рішення КМУ, ВРУ тощо.
    2. Щодо визначенні меж міста генеральним планом. Як вказано у Статті 4 – «Межа міста засвідчується Державним актом України, форма і порядок видачі якого встановлюються законом». Що є первинним Державний акт, чи Генеральний план?
    Оригінал Стаття 4. Територія міста
    1. Територія міста є невід`ємною складовою частиною території України.
    2. Територія міста, на якій здійснюється міського самоврядування, визначається межею міста, яка сформована згідно рішення Ради міністрів УРСР _____ 1938 року. Межа міста відокремлює територію міста від інших територій. При визначенні межі міста враховується Генеральний план міста. Межа міста засвідчується Державним актом України, форма і порядок видачі якого встановлюються законом.
    3. Зміна межі міста здійснюється з ініціативи міської ради в порядку, визначеному законодавством України.

    Пропонується Статтю 4 викласти у наступній редакції:

    Стаття 4. Планування та забудова території міста Ірпінь
    1. Ірпінська міська рада відповідно до чинного законодавства вирішує питання планування, забудови та іншого використання території міста Ірпеня шляхом розробки та затвердження генерального плану, детального плану, місцевих правил забудови, проектів забудови, проектів розподілу території мікрорайону та кварталу.
    2. При плануванні та забудові території міста Ірпінь Ірпінська міська рада враховує державні, громадські та приватні інтереси.
    3. Дозволи на будівництво об’єктів в місті Ірпені надаються виконавчим органом Ірпінської міської ради в порядку, визначеному чинним законодавством України та рішеннями Ірпінської міської ради.
    (Такий підхід реалізований у Статуті м. Київ)

  2. Щодо поняття «Ірпінець», «Ірпінці» тощо …
    Стаття 9. Ірпінці
    1. Ірпінцями визнаються жителі міста Ірпінь, що постійно проживають у місті, незалежно від місця народження і терміну проживання в Ірпені.
    2. Ірпінці у своїй сукупності утворюють міську громаду.
    3. Ірпінці – громадяни України, які досягли 18-річного віку і не визнані судом недієздатними, визнаються активними членами міської громади та мають усю повноту прав на участь у здійсненні міського самоврядування.

    Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає так територіальну громаду:
    територіальна громада – жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр;
    Пункт 3 Статті 4 обмежу права членів громади, що мають вік менше 18 років. Наприклад:
    Оригінал. Стаття 19 . р.3 Кожен ірпінець має право знайомитися в органах міського самоврядування, установах і організаціях, розташованих на території міста, з відомостями про себе, якщо вони не є державною або іншою захищеною законом таємницею.
    Такі обмеження є і у інших статтях ….
    Застосування поняття «Ірпінці» у контексті, що це тільки 18 літні представники громади м. Ірпінь протиречить Закону про місцеве самоврядування. Пропонується застосувати норму, як це реалізовано у Статуті м. Бориспіль: «Члени територіальної громади мають право…», і далі по тексту, а не «Ірпінці», як це реалізовано у Статуті м. Бла Церка, текст якого взято за основу для проекту Статуту територіальної громади м. Ірпінь.

    Територіальна громада міста Ірпеня (далі – територіальна громада) – це первинний суб’єкт міського самоврядування, основний носій його функцій і повноважень.
    Територіальна громада – це жителі міста, об’єднані постійним проживанням у межах міста (фізичні особи): громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства.

  3. РОЗДІЛ II. ПРАВА І ОБОВ`ЯЗКИ ІРПІНЦІВ

    Щодо прав і обов’язків, рекомендується викласти і назву і зміст розділу, як це реалізовано у Статуті м. Бориспіль. А саме :
    ПРАВА І ОБОВ`ЯЗКИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ІРПІНЬ,
    що диктується назвою Статуту – Статут територіальної громади, а не Ірпінців.

  4. Із тексту Статті 22 скоріше виходить, що місцева влада забезпечуючи для себе і своїх сімей право на гідне харчування, одяг, житло, нам же гарантує !! право на працю і мінімальну зарплату …..! Пропонується доопрацювати.

    Оргінал. Стаття 22 . Право на працю
    Міська влада, забезпечуючи конституційне право громадян на гідний життєвий рівень для себе і своєї сім`ї (достатнє харчування, одяг, житло), пропонує в договорах про соціально-економічне співробітництво з підприємствами, установами і організаціями міста встановлювати мінімальну заробітну плату працівникам на рівні, що перевищує визначений законом прожитковий мінімум.

  5. 5. Далі по тексту, повторюються права громадян, що визначені Конституцією України, що є недоречним. Зокрема :

    Стаття 23. право на підприємницьку діяльність
    Стаття 30. Право на освіту
    Стаття 31. Право на духовний розвиток особистості
    Стаття 32. Право на бібліотечне обслуговування
    Стаття 33. Право на заняття фізичною культурою і спортом
    Стаття 34. Право на використання природних ресурсів міста
    Стаття 35. Право на користування об`єктами історичної та культурної спадщини
    Стаття 36. Право на житло
    Стаття 37. Право на забудову територій міста
    Стаття 38. Право на об`єднання співвласників багатоквартирних будинків
    Стаття 39. Право на якісні житлово-комунальні послуги
    Стаття 40. Право на чистоту в місті
    Стаття 41. Право на належний санітарний стан міста
    Стаття 42. Право на належний благоустрій міста
    Стаття 43. Право на зелені насадження
    Стаття 44. Право на утримання домашніх тварин
    Стаття 45. Право на тишу
    Стаття 46. Право на громадський транспорт
    Стаття 47. Право на належний стан міських доріг
    Стаття 48. Право на отримання якісних послуг зв`язку
    Стаття 49. Право на належний рівень торговельного і побутового обслуговування, громадського харчування
    Стаття 50. Право на захист прав споживача
    Стаття 51. Право на фінансову взаємодопомогу
    Стаття 52. Право на громадський порядок
    Стаття 53. Право на інформацію
    Стаття 54. Право на отримання інформації через засоби масової інформації
    Стаття 55. Право на доброчинну допомогу місту
    Стаття 56. Право на оскарження рішень органів і посадових осіб міського самоврядування
    Тільки у Статті 57 даного розділу дається визначення Громади у у статті 58 Права і обов’язки громади:
    Стаття 57. Міська громада
    Стаття 58. Основна мета, права і обов`язки міської громади
    Стаття 59. Повноваження міської громади
    Стаття 60. Міське самоврядування
    Стаття 61. Права ірпінців на участь у міському самоврядуванні

  6. РОЗДІЛ V. ВЛАСНІСТЬ МІСЬКОЇ ГРОМАДИ

    Даний розділ також не вносить розуміння щодо фінансування територіальної громади та забезпечення її соціально – економічного розвитку. Що таке «перший та другий кошик» для пересічного члена громади є незрозумілим.
    Стаття 91. Комунальна власність міської громади
    Стаття 93. Доходи міського бюджету
    1. Доходи міського бюджету формуються з надходжень першого та другого кошика доходів, склад і частка яких визначається відповідно до Бюджетного кодексу України Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік.

    Стаття 94. Видатки міського бюджету
    1. Видатки, що здійснюються з міського бюджету, поділяються видатки за рахунок доходів першого кошика, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів та видатків за рахунок власних надходжень (доходів другого кошика), що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів. Склад і частка видатків визначається відповідно до Бюджетного кодексу України Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік
    2. Міська рада може передавати видатки на виконання всіх або частини власних повноважень обласній раді з передачею відповідних коштів до обласного бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту. Передача видатків здійснюється за спільним рішенням міської і обласної рад на договірних засадах.

    Пропонується варіант подібних розділів, реалізований у Статуті м. Бориспіль

  7. Дискусійним є положення Статті 114. Розвиток положень Статуту актами міського самоврядування щодо переліку усіх документів, що необхідні для реалізації положень Статуту:

    Статті 114. Розвиток положень Статуту
    1. З метою реалізації положень цього Статуту міська рада затверджує:
     Генеральний план міста Ірпінь;
     Стратегічний план комплексного розвитку міста Ірпінь;
     Довгострокові цільові програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Ірпінь;
     Далі перелік іще 49 документів.

    Чи не станеться так, що через відсутність одного із документів – Статут буде нелегітимним?

  8. Висновки та рекомендації робочій групі Ірпінського виконавчого комітету з розробки та прийняття Статуту:

    1. Структура Статуту потребує доопрацювання;
    2. Необхідне доопрацювання основних визначень і положень Статуту;
    3. Особливу увагу потрібно приділити наступним положенням:
     Права і обов’язки територіальної громади м. Ірпінь;
     Фінанси територіальної громади
     Бюджет територіальної громади
     Форми здійснення місцевого самоврядування
    4. Пропонується за основу взяти структуру Статуту м. Бориспіль а не Статут м. Біла Церква як це реалізовано у опублікованому проекті :

    • Дійсно при знайомстві з варіантом Статуту м. Борисполя, опублікований проект Статуту м. Ірпінь сприймається дуже перевантаженим і погано структурованим ….
      ПОТРІБНО ЗАМІНИТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code