«Володимир» Теофана Прокоповича в Ірпені.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

З нагоди 1025-ліття Хрещення України – Русі в міському будинку культури в Ірпені Київський молодіжний духовний театр «Притча» показав 22 вересня виставу «Володимир» за однойменною п,єсою Теофана Прокоповича.

Театр «Притча» виник цього року з ініціативи військового капелана, греко-католицького священика о. Дам,яна Габорія. Отець Дам,ян запропонував молодим киянам, які відвідують греко-католицький храм, створити театр і виступати з виставами духовної тематики у військових частинах, місцях позбавлення волі тощо. Владика Йосиф Мілян благословив створення театру.

«Притча» – молодіжний, аматорський театр. Тут є тільки один фахівець із спеціальною освітою – режисер Оксана Лукавенко. Всі інші – аматори. Це – молоді люди різних конфесій, є навіть атеїсти. Вони працюють в різних місцях, на різних роботах. Але всіх їх об,єднує любов до театру і прагнення до духовності. Військове капеланство допомогло з декораціями і костюмами.

Влітку театр «Притча» дебютував з виставою «Володимир» перед воїнами внутрішніх військ. Потім була проща до Зарваниці, де аматори виступали перед прочанами. Були й інші виступи.

Вистава «Володимир» присвячена знаменній події в нашій історії – Хрещенню Русі, тобто прилученню нашої Батьківщини до християнської цивілізації.

В Ірпені виступ театру «Притча» організувала місцева парафія Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви. Настоятель храму о. Мирослав Латинник подякував акторам. Актори відзначили, що їхні виступи вскрізь сприймають схвально, але це вперше глядачі аплодували їм стоячи.

Анатолій Зборовський.


no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code