Відбулася 58 сесія Ворзельської селищної ради

Данута КОСТУРА

Депутати заслухали інформацію щодо виконання бюджету і сплати податків за 9 місяців, внесли зміни до бюджету, розглянули кілька земельних питань. У різному говорили про ситуацію з Будинком творчості композиторів.

Бюджет та сплата податків

За 9 місяців надійшло 23 861 861 гривень ( орендна плата юридичних і фізичних осіб – 3 190 314 грн; єдиний податок – 7 785 015 грн; земельний податок – 6 971 649 грн; акцизний податок – 1 192 364 грн; інші податки і збори – 4 722 518 грн).

У порівнянні з минулим роком надходження плати, зокрема,  за землю за 9 місяців зросло на 3 353 тис грн. – з 2 947 тис до 6 300 тис грн відповідно. Від продажу землі надійшло 3 771, 8 тис грн ( минулого року – 328 тис грн)

Різне

Селищна голова Лариса Федорук у різному торкнулася питання Будинку творчості композиторів, завдяки якому Ворзель став українською музичною Меккою.  Питання Будинку останнім часом знову неодноразово підіймалося громадськістю, депутатами.

Голова нагадала історію підписання у 2016 році тристоронньої угоди про співпрацю між Ворзельською селищною радою, Національною спілкою композиторів, Будинком творчості композиторів. Мета підписання – зберегти цей об’єкт культурної спадщини.

Будівлі, які розташовані на території Будинку належать  Національній спілці композиторів, а земля – комунальна власність громади. Лише у квітні цього Національна спілка композиторів звернулася до селищної ради прийняти до комунальної власності Ворзеля дві двоповерхові будівлі – пансіонат і клуб-їдальню. Ці будівлі планується використовувати для культурно-освітніх, соціальних потреб селища.

Але потрібно пройти всі належні процедури.

Було підняте питання збереження будинку актриси Ганни Борисоглібської (корифейки українського театру, 150-ліття якої було минулого року),  з якого власне і почався Будинок творчості. Дім може невдовзі завалитися – дощі роблять свою справу, а недавно він горів.

Лариса Федорук сказала, що під час підписання угоди наголошувалося на першочерговості залучення інвесторів саме до будинку Борисоглібської.

Пролунала пропозиція звернутися до Спілки композиторів, щоб Спілка віддала будинок Борисоглібської селищу. Також було запропоновано, щоб власники забезпечили охорону цього об’єкту культурної спадщини.

Данута КОСТУРА

фото автора

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code