Відбулась 35-та сесія Ворзельської селищної ради

Данута КОСТУРА

Сесія затвердила Програму з охорони, збереження та відтворення зелених насаджень, заслухала звіти голів постійних депутатських комісій, керівників ЦК «Уваровський дім», ворзельського ЖКГ, бібліотеки.

Депутати затвердили зміни до бюджету, визначивши пріоритети: розробка Генерального плану; ремонт школи; придбання сміттєвозу; реконструкція дороги по вул. Березова.

Директор КП « Ворзельське управління житлово-комунального господарства» Олексій Бабієнко наголосив, що основним видом діяльності  підприємства є вивіз твердих побутових відходів (ТПВ) від населення та юридичних осіб. У 2017 р. було укладено відповідно 1549 та 74 договори. Вивезено 3557,4 м3 ТПВ, ліквідовано 3 стихійних сміттєзвалища.

Ямковий ремонт доріг зроблено на 4324 м2.

Серед інших робіт, які виконує підприємство, проводилось видалення аварійних та сухостійних дерев.

Від своєї діяльності підприємство отримало 2625,2 тис. грн, витратило 2475, 69 тис грн.

У 2018 р. планується, що підприємство заробить  4 522 тис грн при умові, що будуть виконані роботи з благоустрою, заплановані у поточному році. Планується збільшити кількість укладених договорів на вивіз ТПВ.

Після передачі на баланс ЖКГ парку «Ворзель», придбання трактора з комунальним обладнанням штат підприємства збільшився до 19 працівників. Розглядається можливість придбання роторної косарки для покосу трави вздовж узбіччя вулиць та придбання подрібнювача гілля. Подрібнювач зменшить витрати на вивіз та утилізацію гілля і дасть можливість виготовляти пелети.

Сміттєвоз, який постійно ламався, планується замінити новим за 1 500, 0 тис грн.

Директор ЦК «Уваровський дім» Олександр Соколенко доповів про культурні  заходи, які проводились Центром культури у минулому році. Їх було  170. Центр відвідали 9800 людей. За 10 років вдалося створити бренд «Уваровський дім».

Працюють гуртки, діють два художні колективи, проводяться музичні вечори, присвячені Борису Лятошинському, кінопоказ фільмів. Вже втретє проходитиме конкурс молодих піаністів «Весна в  Уваровському домі».

Особливу увагу у доповіді було приділено діяльності музею. Створена нова і, наразі, єдина в Україні експозиція, присвячена родинам Терещенко – Уварових.  На  24 екскурсіях побували екскурсанти з Києва, відпочивальники з санаторіїв, школярі.

Директор наголосив, що добре було би зробити розмежування між Центром культури та музеєм. Тоді можна було б увійти в музейну спільноту, боротися за отримання грантів.

Голова селища Лариса Федорук висловила побажання, щоб Центр культури став ініціатором проведення державних свят, залучаючи до дійств ворзельську школу.

Завідуюча ворзельською бібліотекою ім. Дмитра Бедзика Ірина Кирилишина навела наступні дані: 2142 читача побували у бібліотеці 13 тис раз і взяли 38 тис книг.

У бібліотеці діє клуб «Книголюб» ( 60 членів) та клуб «Творче дозвілля у Ворзелі» (7 членів).

Після останнього пограбування бібліотеки, встановлено охоронну сигналізацію. Завідуюча подякувала селищній раді, окремим громадянам за подаровані  комп’ютери, принтер, роутер, книги і висловила побажання щодо підписки нових газет та журналів, якими цікавляться читачі.

Сесія проголосувала за проведення оцінки комунального майна, оскільки збільшилася його ринкова вартість, розглянула земельні питання.

Особливу увагу було приділено прийняттю

Програми з охорони, збереження та відтворення зелених насаджень на території селища Ворзель на 2018 – 2020 роки

Ворзель був кліматичним курортом саме завдяки лісу, який продукував цілюще повітря. Про теперішній стан ворзельського повітря своє слово незабаром скаже державний «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України». Почалась експертиза природно – лікувальних ресурсів Ворзеля.

Зараз, за приблизними даними, близько 500 га у Ворзелі займають зелені насадження. З них 84,9 га – заказник місцевого значення. Решта дерев – на територіях  діючих чи недіючих санаторіїв та баз відпочинку, парків та скверів, підприємств, шкіл і дитячих садків, на територіях житлових будинків, санітарних захисних смуг, тощо.

Зелена карта Ворзеля

Селищна рада проголосувала за направлення листів до власників, користувачів земельними ділянками. Вони повинні за власні кошти провести інвентаризацію дерев та надати копію паспорта зелених насаджень до виконкому Ворзельської селищної ради.(«Інструкція з інвентаризації зелених насаджень в населених пунктах України» від 24 грудня 2001р. №226). Виконком складатиме реєстр зелених насаджень.

Інвентаризація дерев земель запасу, території, якою безпосередньо опікується селищна рада, буде проводитись за рахунок бюджету.

У Програмі йдеться про встановлення меж парків і скверів та створення «Зеленої карти селища».

Сухостійні, аварійні дерева будуть і надалі видалятися. Натомість висаджуватимуться молоді. Планується залучати до висадки дерев, квітів, кущів школярів, проводити з ними екологічні заняття. Активно висвітлюючи у ЗМІ тему озеленення у Ворзелі, залучати до нього мешканців.

Данута КОСТУРА

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code