Вечір львівських шлягерів

Данута КОСТУРА

Під такою назвою у ворзельському Центрі культури  відбувся концерт солістки Національної філармонії України, лауреата міжнародних конкурсів Каріни Кондрашевської(сопрано) під супровід ансамблю народних інструментів «Дивограй» Національної філармонії України під керівництвом заслуженого артиста України Вадима Чорнокондратенка.

Це дуже яскравий шар української музичної культури, зокрема, галицької. Звучала салонна музика кінця 19-го і початку 20 -го століть, шлягери 50 -70-х років минулого століття, зокрема, твори Остапа Нижанківського, Анатолія Кос-Анатольського, Мирослава Скорика, Богдана Янівського. Для декого з присутніх глядачів концерт  був поверненням у їх молодість.

 Ворзельська публіка надзвичайно тепло приймала цей концерт музики ретро.

Викладач Ірпінської музичної школи Тетяна Савушкіна : «Чудовий концерт. Звучала прекрасна музика. Отримали велику насолоду. Завжди намагаємося відвідувати концерти Каріни Кондрашевської, які проходять у Ворзелі, Ірпені».

Володимир Шумейко, член НСКУ: « Надзвичайно гарне враження від концерту. Ми почули виступ складу, що надається для супроводу народних пісень і переконалися, що це було майстерне виконання на високому мистецькому рівні. Найяскравіший приклад – «Полька» Корчинського. Чудовий сопілкар-віртуоз, він же  керівник, чудова скрипалька.

Несподіваним було виконання відомих шлягерів, наприклад, «Намалюй мені ніч», тому що цей склад ансамблю не має необхідних для цього жанру ударних інструментів. Їх було лише два. Попри те, ці твори пролунали дуже переконливо.

Каріна Кондрашевська чудова співачка, яка розуміє і відчуває те, що співає. Гарне володіння голосом, без хизування, яке так часто притаманне багатьом співакам. Сам по собі голос багатий тембрально. Виконання натхненне і проникливе».

Чому саме львівський шлягер?

Вадим Чорнокондратенко відповів: «Нас часто запрошують у західний регіон України. Каріна після одного з концертів  сказала, що просто закохана у львівську музику. І запропонувала зробити програму. На центральній Україні дуже мало звучить музики галицьких композиторів. Заспівавши декілька творів, ми зрозуміли, що в нас це добре виходить і публіці подобається».

Каріна Кондрашевська віддала належне керівнику ансамблю – без його аранжування ці твори не зазвучали б. На жаль, цей пласт музики нині призабутий, відсунутий на задній план. Популяризується ритмічна музика, в більшості своїй без глибини тексту. Цей мистецький проект, за словами співачки, почався з виконання окремих творів. А невдовзі вирішили створити цілу програму і показали її у Будинку вчених.

«Коли є команда, то є перспектива, а з нею і успіх», – сказала співачка.

Данута КОСТУРА

 

 

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code