В музеї відбулося заочне знайомство з «Іваном Силою»

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

13 жовтня в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї журналістка Людмила ЧИЧКАНЬОВА розповіла про з,йомки українського фільму «Іван Сила». Вперше за роки Незалежності українська держава виділила кошти для зйомок фільму для дітей – майже 16 мільйонів гривень. Режисер Віктор АНДРІЄНКО зняв фільм за мотивами повісті Олександра ГАВРОША «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». В основі книги – реальне життя карпатського богатиря Івана ФІРЦАКА. Він піднімав цілий цирк. На його грудях розбивали брили каменю. Його переїздив автомобіль. Роль Івана Сили зіграв богатир із Донбасу Дмитро ХАЛАДЖИ. Ще одного велетня зіграв Василь ВІРАСТЮК. Вони виконують всі трюки у фільмі насправді, без комбінованих з,йомок. Людмила Борисівна говорить, що ці українські богатирі не мають якоїсь особливої дієти, їдять сало і п,ють молоко. Тільки, наприклад, Дмитру Халаджи на день треба 3-хлітрова банка молока. В фільмі також грають Ольга СУМСЬКА і Борис БАРСЬКИЙ. Богдан БЕНЮК сам попросився зіграти в фільмі і зіграв спеціально написану для нього роль безплатно. Дмитро Халаджи заради з,йомок в українському фільмі відмовився від виступів у США. До речі, Халаджи дуже схожий на Івана Фірцака.

І Україну, і Англію, і Францію знімали в Чернівцях. У фільмі показано речі того часу. Віктор Андрієнко навіть звільнив художника-постановника, коли той замовив пластмасові рамки.

Фільм знятий українською мовою. Дмитра Халаджи озвучує українською інший актор. А от російський актор Ігор ПИСЬМЕННИЙ сам розмовляє бездоганною українською мовою.

Фільм знімали для дітей, але його з цікавістю дивляться і дорослі. Вийшов фільм для родинного перегляду. Глядачі сприймають його дуже гарно.

Іван Сила стикається з інтригами підступних ворогів і … великим коханням. Та завдяки могутнім м,язам і доброму серцю він іде від перемоги до перемоги.

Фільмом «Іван Сила» вже зацікавилися у Китаї і Росії. Але на нашому телебаченні реклами українського фільму немає. Члени творчої групи їздять по україні і рекламують фільм.

Людмила Чичканьова продемонструвала уривки з кінофільму і фото.

Анатолій Зборовський.

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code