Український кобзар із Америки відвідав Ірпінь

Анатолій Зборовський,  голова Ірпінського  осередку «Просвіти», директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею.       

   Юрко Фединський, 2009 р.

     На поминальні дні люди приходять на кладовище впорядковувати могили своїх рідних. А до могил видатних людей приходять не лише рідні.      
Майстер Кобзарського цеху Микола Будник був, без сумніву, непересічною особистістю і відіграв велику роль у відродженні кобзарства в Україні. Молодь з усієї України, яка цікавилася кобзарською традицією, їхала вчитися в Ірпінь до Будника. Його будинок по вулиці Українській був осередком українського культурного життя. Тут відбувалися вечорниці, відзначалися народні свята. В Ірпінському історико-краєзнавчому музеї експонуються бандури і ліра, подаровані  Миколою Будником.   
Передчасна смерть Миколи Будника стала тяжкою втратою для національного відродження.                                                          

     Нині кобзарі прийшли до могили Миколи Будника. А увечері 10 квітня Кобзарський цех спільно з Ірпінським осередком «Просвіти» з ініціативи художника Сергія Перехожука влаштували в нашому місцевому історико-краєзнавчому  музеї вшанування паняті Миколи Будника.                             

      Кобзар Юрій Фединський продемонстрував кобзарську виконавську майстерність, використовуючи  різні музичні інструменти.                   

      Ю.Фединський народився й прожив 20 років у США. Його батьки – українці. Він цікавився українською мовою, але був англомовним. Юрій вивчив мову своїх предків, тільки переїхавши на історичну Батьківщину. Вже десять років Юрій Фединський живе в Україні. Він одружився з українкою Марією із Полтави. Їхньому синові вже десять місяців.            

      Поетеса Ніла Висоцька розповіла, що ще в післявоєнні роки вона нерідко чула гру на бандурі на своїй рідній Донеччині. Користувалася популярністю пісня «Взяв би я бандуру», автор якої поет Михайло Петренко із міста Слов’янська (тепер Донецька область). Він також написав пісню «Дивлюсь я на небо». А особливо поширеною на Донбасі була бандура в передвоєнні роки. Ніла Василівна подарувала Юрію Фединському нову збірку своїх віршів «Кобзарівна», яка нещодавно вийшла друком у Донецьку.               

       Поетеса Людмила Хорошева відзначила, що кобзарські гра і спів, на відміну від сучасної музики, гармоніюють з природою, а отже позитивно впливають на організм і психіку людини.                                        

 Анатолій Зборовський,  голова Ірпінського  осередку «Просвіти», директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею.
 

“Дума про Олексія Поповича”, Микола Будник

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code