Слава героям!

Анатолій Зборовський

 На Трійцю, 12 червня,  група українських націоналістів із міст Ірпеня та Бучі і селища Ворзеля традиційно відвідала могилу вояків УПА на околиці села Мигалки Бородянського району Київської області. Приємно, що чимало учасників поїздки були юного віку.

 Голова Ірпінської „Просвіти” Микола Лабунський розповів про бій біля Мигалок, в якому загинули українські повстанці, та про боротьбу за Незалежність України під час Другої світової війни і в післявоєнні роки на півночі Київщини і Житомирщини.

 Депутат Ірпінської міськради, голова Ірпінської організації ВО „Свобода” Богдан Мельничук нагадав, що цей край має давні традиції визвольної боротьби і повідомив про заходи свободівців, з увічнення пам,яті отамана Орлика (справжнє ім.,я Федір Артеменко), який на Київщині вів боротьбу за Незалежність України в 1917-1922 роках  і загинув.

 Студент-поет, голова Бучанської організації ВО „Свобода” Іван Окоєв прочитав власні вірші, присвячені борцям за волю України.

 Валентин Хрущенко виконав пісню „Я – українець”.

 Над могилою пролунали  „Ще не вмерла Україна”, і „Червона калина”.

 Великий вінок і квіти лягли на могилу і до пам,ятника воякам УПА.

 Гроза з дощем не обірвала вшанування пам,яті героїв, які полягли за Незалежність Батьківщини.

                                                                          Анатолій Зборовський.

Popularity: 3% [?]

1 коментар до "Слава героям!"

  1. Доброго здоров’я Вам за історичну пам’ять. А чи не були б Ви такі добрі розповісти про бій 4 квітня під Мигалками детальніше. На жаль шукав у неті – не знайшов. Знайти “Ірпінський вісник” за червень 2009 року також змоги не має – машкаю на Волині. Маю певні здогадки про прізвище одного з тих, хто загинув у тому бою. Буду вдячний за відповідь та інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code