Що буде зроблено в Ірпені у 2016 році

Данута КОСТУРА

Цьому інтерв’ю маємо завдячувати небайдужому ірпінцю, який прийшов у редакцію зі своїми пропозиціями. Серед них – чітко перерахувати у газеті все, що збирається зробити впродовж цього року ірпінська влада.

І от я у кабінеті голови Ірпеня Володимира Карплюка. Без всяких «ввідних» слів підводить мене до фліпчарту з планами-схемами. Він якраз перед моїм приходом, як потім з’ясувалося, мудрував над вулицями, які потрібно заасфальтувати. Інші об’єкти старанно виписані різнокольоровими фломастерами. Їх багато. Починаю розпитувати про плани на цей рік. Ось що розповів голова міста.

КЖЕП «ІРПІНЬ»

Ми продовжуємо масштабне реформування комунальної галузі. В цьому році запланували, що відкриємо нове адміністративне приміщення КЖЕПу. Його  зараз добудовують. Будівля знаходиться на території комунгоспу.

Приміщення старого ЖЕКу буде перебудоване на дитячий садочок.

Передбачили купівлю техніки для комунального господарства. У минулому році ми вже купили декілька одиниць такої техніки: сміттєву машину, кілька тракторів для прибирання снігу, машину для посипання вулиць піском. У цьому році теж хочемо закупити низку європейської техніки.

ГУРТОЖИТКИ

Плануємо на території комунгоспу реконструкцію однієї з будівель. Хочемо зробити гуртожиток для працівників комунальних служб. Щоб працівники, які працюватимуть у комунгоспі і для яких гостро стоїть квартирне питання. У Романівці здаємо другий поверх гуртожитку для медпрацівників. Там буде близько 20 кімнат.

ВОДОКАНАЛ

Було дуже багато нарікань на якість води і на її недозабір у літній період. Ми плануємо будівництво близько 7-8 свердловин, 3 масштабних закільцювання, зокрема  по вул. Чехова, по Гостомельському шосе. Можливо закільцювань буде більше, оскільки вода, яка рухатиметься по закільцьованій мережі, не застоюватиметься. А це значить, що вона не буде набирати у себе різні домішки,  зокрема з труб.

В цьому році передбачено будівництво потужної (3000 кубів) станції підйому у Стоянці.

Запланована диспетчеризація свердловин. Це дасть можливість дистанційно керувати об’єктами, бачити в якому стані знаходяться свердловини, вчасно помічати поломки на відстані. І, відповідно, швидше реагувати. А інколи –  працювати  на випередження.

Питання водовідведення буде також пріоритетним. Зараз це питання на стадії проектування. Ми бачимо, що твориться в Ірпені, Гостомелі, Ворзелі чи Коцюбинському коли йде дощ чи тане сніг –  вулиці по коліна у воді.

ПАРКИ

Плануємо будівництво ще трьох паркових зон.

Перша – на вул. Суворова ( територія близько 6 га);  друга – парк «Перемога» ( 8 га), хочемо щоб цей парк набув достойного вигляду; третя – парк «Покровський». За збереження цієї території  люди боролись впродовж років.

ДИТЯЧІ  САДОЧКИ

У цьому році передбачили будівництво 2-х дитячих садочків: перший на вул. Курортній ( старий ЖЕК), другий в районі Машторфу. Якщо встигнемо, то збудуємо у Стоянці і третій садочок.

Розпочнемо проектування по реконструкції садочку по вул. Київській. Це гарна територія, але сам садочок у жахливому стані. Хочемо побудувати там новий, не порушуючи цей.

АМБУЛАТОРІЇ

Передбачаємо будівництво 2-х амбулаторій. На вул. Северинівській  планується потужна, велика амбулаторія. Це по другий бік залізниці. Нарешті й ця частина Ірпеня буде мати свій медичний об’єкт. Плануємо здати до квітня. Також хочемо у травні відкрити по вул. Лесі Українки Центр сімейної медицини.

У Романівці  хочемо у цьому році здати другий поверх гуртожитку для медпрацівників. Там буде  близько 20 кімнат.

МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР

Це надзвичайно потужний об’єкт. Плануємо здати у цьому році першу чергу центру. У цій будівлі розмістяться : дитяча лікарня, педіатричне, гінекологічне та пологове відділення, реанімація, відділення патології.

ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

4-х поверхову будівлю Центру дитячої творчості плануємо збудувати по вул. Комсомольській, 1. Там зараз знаходиться КП «Ірпіньзеленбуд. А раніше це була дитяча лікарня. Багато хто думав, що цю ділянку забудують. Але ми прийняли стратегічне рішення  – збудувати Центр дитячої творчості.

АСФАЛЬТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Цього року плануємо заасфальтувати близько 15 вулиць  і зробити 12-15 тротуарних зон. Пріоритет буде наданий тим вулицям, по яких рухається громадський транспорт. Почнемо з вул. Надсонова – велика  кількість місцевих маршрутів проходить саме по ній.

РЕКОНСТРУКЦІЯ ЦЕНТРУ МІСТА

Це дуже масштабний проект.  Планується всю вулицю Шевченка ( від вул. Центральної до Соборної) повністю реконструювати. Ірпінь впродовж десятиліть забудовувався хаотично. Це ж відбувалося й із центральною частиною міста. Плануємо почати роботи з весни, а восени закінчити.

АВТОСТАНЦІЯ

Цього року запланували привести до ладу автостанцію зі сторони вул. Центральної. Наступного візьмемося і за станцію по інший бік залізниці.

СТАДІОН

Чи не найкращий стадіон на всю Київську область ми відкриваємо у травні.

ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ

Буде закінчена друга черга системи відеоспостереження. Поставлено 64 камери. У цьому році планується поставити їх стільки ж, зокрема, і в дитячих садочках та школах.

ПОТІМ ДІЙШЛА ЧЕРГА ДО МОЇХ ЗАПИТАНЬ.

–          За який кошт реалізовуватимуться такі потужні проекти?

Секрет простий – припинили корупцію і  пішов діалог з бізнесом. Раніше пайова участь забудовників стягувалася невідповідно до об’ємів будівництва й освоювалися ці кошти не так, як слід. Сьогодні бізнес розуміє, що місто треба розвивати, і робить це. Тих, хто цього не хоче розуміти,  порушує закон і не виконує умов договору  розміщують на сайті  Ірпінської  ради.

Збільшена серйозно дохідна частина бюджету. Переглянуто оренди земельних ділянок, додала грошей і податкова  реформа, в рамках якої частина  коштів залишається на місці .

Деякі проекти Ірпінь не потягне самотужки, скажімо, такий об’єкт, як лікарня. Будемо залучати обласні кошти, шукати інші джерела.

–          Об’єднання знову стало на порядку денному у Ворзелі. Чому Ірпінь відсторонився від  Ворзеля?  Ходить думка, що Карплюк «здав» Ворзель Федоруку, настільки пасивною була його агітація.

«Карплюк здав Ворзель»? Формат, коли треба когось перекричати – не сприймаю. Найбільша помилка людей, що вони думають, що Карплюк і Федорук  домовилися.

Я кілька разів приїжджав  у Ворзель. Але  зранку до вечора сватати Ворзель…До мене приходили з Ворзеля, ми спілкувалися, як зараз із вами. Я всім казав, що якщо хтось зорганізує зустріч у Ворзелі, я обов’язково приїду. От організовували зустріч на Учгоспі – ми поспілкувалися з ворзелянами.

Територіальна громада Ірпеня є сьогодні настільки сильною і потужною, що  всі навколо повинні бути зацікавлені розвиватися з Ірпенем. Наведу три причини :

  1. Інфраструктурно ще з радянських часів Ірпінь потужне місто . Ми маємо масу інфраструктурних об’єктів, таких як Ірпіньводоканал, Податкова, суд, міліція, лікарня, поліклініки доросла і дитяча, казначейство, пенсійний фонд, Центр соціального захисту… Будь- яка громада повинна розуміти, що це – сотні мільйонів коштів, а може і мільярди для того, щоб таку інфраструктуру створити.
  2. Ірпінь – одне з чотирьох міст області, яке не є дотаційним, а, навпаки, здійснює реверсну дотацію, тобто заробляє для себе та ще й допомагає державі. А це говорить про нормальний економічний стан у місті.
  3. Наразі Ірпінь – єдине місто, яке має надзвичайно масштабне,  вигідне транспортне сполучення з Києвом – ми маємо 4 дороги: через Стоянку ( трасу, яку ми відкрили в кінці року), Романівку, Дмитрівку. І залізничне сполучення. Будь-хто вам скаже, наскільки це важливо – мати таке сполучення з мегаполісом, із його можливостями, які має Київ.

Про Ірпінь говорять цифри. Сьогодні в місті є ресурс для розвитку як його, так і селищ, і нам потрібна лише політична воля та бажання рухатися далі разом. Ми робимо все, щоб і гостомельці, і ворзельці бачили, що в Ірпені з’явилося нове керівництво, яке робить реальні справи, яке за рік зробило те, що не робилося десятки років. Повірте мені, це все можна робити і в селищах! Тільки потрібна політична воля і бажання співпрацювати.

У цій ситуації, навпаки, громади, керівники цих громад, які хочуть, кращого для своїх населених пунктів, повинні шукати шлях до Ірпеня, щоб Ірпінь хотів і мав змогу об’єднуватися з таким громадами і, найголовніше, брати зобов’язання з розвитку цих громад. Бо об’єднання – це перш за все відповідальність за їх розвиток.  Якщо ми об’єднуємося з Рубежівкою, то це означає, що через рік у мене повинна боліти голова, як вона розвивається, які садочки, дороги повинні там будуватися. Ми, об’єднуючись з Коцюбинським і Рубежівкою, підписували такі пункти як акт про наміри. Ірпінь обіцяв: об’єднавшись, ми зробимо це, і це, і це.

Кожен населений пункт повинен підписувати акт про наміри. Можна пообіцяти багато, а зробити не дуже .

Наразі, оскільки зміни до Конституції у другому читанні ще не проголосовані, і невідомо коли будуть, то та територіальна реформа, про яку йшла мова, трохи уповільниться. І дуже велика ймовірність, що наші громади  ще довгий період будуть жити так, як живуть зараз. Ворзель же по факту на сьогодні є з Ірпенем.

Спілкувалася Данута КОСТУРА

“Ірпінський вісник” “3 (2747) 22 січня 2019 року

Popularity: 18% [?]

4 коментарі до "Що буде зроблено в Ірпені у 2016 році"

  1. Це новий ресурс? Давно пора оновити інформацію щодо влади. “Можна пообіцяти багато, а зробити…”?

  2. А чому побудова нових шкіл не планується? Хіба це нормально, що класи переповнені, і діти вчаться у дві зміни?

  3. Навіщо нам ще парки – краще ці кошти пустіть на харчування дітей. Вже зараз багато хто з батьків, діти яких відвідують садочки, обурюються – харчування буде 500 грн!!!! Додайте гуртки, канцтовари, миючі – вийде майже тисяча!!! Те ж саме в школі – батьки обурені. А він парки будувати зібрався!!!!!

  4. І те не так, і се не так коментаторам вище, а насправді причина в простій хворобі – жабі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code