Різдвяні вертепи

Слово «вертеп» має багато різновидів і пояснень. Це, зокрема,  мандрівний театр, актори якого ходять по домівках людей, по храмах, виступають на площах.

У дійстві актори вертепу відтворюють сюжет народження Ісуса Христа, біблійних  персонажів. Проте театральний сценарій виходить за межі того часу – сценаристи надають йому сучасних відтінків. І з’являються у вертепі  згадки про найбільш дражливі сучасні події. Закінчується вистава обов’язково перемогою добра над злом.

13 січня в ірпінський храм Різдва Пресвятої Богородиці завітала київська спільнота «Подружні зустрічі» зі своїм вертепом. Сюжет дійства був цікавий і дотепний, з темами, які небайдужі громадянам. Так, скажімо, розігрувався сюжет з  Іродом – бізнесменом чи зі знаменитим «картатим одіялом». Звичайно, що підступний чорт зі своєю сімейкою вигадував багато способів, щоб перемогло зло. Але правда перемогла.

У дійстві взяли участь подружжя, які власне і належать до спільноти «Подружні зустрічі». Спільнота діє у світі впродовж 40 років. Це один з напрямів душпастирської роботи Вселенської Церкви з родинами, метою якої є поглиблення і поліпшення взаєморозуміння між чоловіком і дружиною.

Програма  проведення таких зустрічей є особливо цінною для тих подружніх пар, які переживають різні життєві випробовування.

В Україні у різних містах діють п’ять таких спільнот. Перша була створена у 1999 році.

Подружжя збираються на три дні ( з п’ятниці по неділю) за містом, де на них чекають  окремі кімнати, спілкування, розмови про психологію сімейних стосунків, відпочинок разом з іншими парами.  Цей час душевного відновлення, спокою називається реколекціями. Через такі родинні табори успішно пройшло чимало подружніх пар.

Спільнота має свого духівника. Займаються також подружніми парами аніматори. Вони, власне, і були цими акторами у вертепі, який показали у храмі.

 

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code