Приваблива, але… неприбуткова

Марія СЕМЕНЧЕНКО

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taymaut/privablivaalenepributkova#_=_

За даними Всесвітньої туристичної організації, Україна посіла 12 місце за популярністю серед туристів

Минулого року нашу країну відвідали 23 мільйони туристів. Роком раніше — 21 мільйон гостей. Випередили Україну з незначним відривом Австрія, Росія та Малайзія. Найпопулярнішою країною серед туристів виявилася Франція, де торік побувало 83 мільйони мандрівників. В середньому у Франції вони витрачали по 650 доларів за мандрівку. В Німеччині — вдвічі більше, а в США — втричі. Що ж до України, то тут мандрівники проводили час досить скромно, витрачаючи в середньому по 200 доларів.

«Останнім часом назва нашої країни все більше фігурує в новинах, вона на слуху у тих, що оговтуються після кризи та починають подорожувати. Багато хто був у інших країнах, тому Україну розглядає як новий напрямок, до того ж недорогий», — пояснює Руслан МІРОШНИЧЕНКО, директор туристичної компанії «Країна Ю Ей». Втім, говорить він, «Україна має дуже високий туристичний потенціал, який залишається не повною мірою реалізованим». «Іноземні туристи цікавляться виключно Києвом, Львовом, трохи Одесою, тобто місцями, які можуть запропонувати повний спектр послуг для туристів (нормальні готелі, ресторани, відносно нормальне транспортне сполучення). Інші місця, які вже стають популярними серед внутрішніх туристів (Карпати, Шацькі озера, замки Західної України, Асканія-Нова, Хортиця тощо), серед іноземців невідомі, тому їх майже не відвідують. Ще багато роботи лишається передусім над розвитком туристичної інфраструктури. Серед головних мінусів — жахливі дороги, незрозуміла і некомфортна мережа громадського транспорту, радянські або занадто провінційні готелі, погане обслуговування в закладах харчування, недостатнє поширання можливості розрахунку банківськими картками, незнання місцевим населенням іноземних мов тощо…»

Це — те, над чим потрібно працювати, щоб туризм приносив кошти у держбюджет, адже самих лише природних цікавинок та історичних пам’яток недостатньо, вважають експерти вітчизняного туристичного ринку. «Поки Україну з самого початку розглядають як дешевий напрямок. Тут відносно недорогі ресторани, дуже дешеві музеї, неймовірно дешевий громадський транспорт, дешеві театри. А кількість дорогих і цікавих пропозицій обмежена», — підсумовує пан Мірошниченко.

Однак вселяє надію те, що цих пропозицій стає дедалі більше. Свіжий приклад — у Криму відкрили для туристів нові унікальні місця.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День» фото Руслана КАНЮКИ «День»

А ви були в князівстві Феодоро?

У Криму відкрито для відвідувачів нові унікальні історичні пам’ятки

Багато хто з шкільних ще підручників знає про існування в середньовічному Криму загадкового князівства Феодоро. Багато хто чув про столицю стародавніх скіфів «Неаполь Скіфський». Але до нинішнього року туристи не мали можливості їх подивитися— ці пам’ятки не були обладнані для відвідування, багато що в них ще навіть було не вивчено. «Ми вирішили зараз змінити ситуацію і показати стародавній Крим, який не менш привабливий і цікавий, ніж Крим XVIII—XIX століть», — говорить голова Рескому з охорони культурної спадщини Лариса Опанасюк, — введено в туристичний обіг стародавні пам’ятки «Фортеця Фуна» і «Неаполь Скіфський», на базі яких розгорнуто цікаві заходи, що вже сподобались і кримчанам, і гостям Криму…»

…Усі туристи, які хоча раз у житті проїздили дорогою на Алушту, бачили зліва від тролейбусної траси загадкову гору Демерджі. Слухали древні легенди, а також розповідь екскурсовода про те, що в середні віки гору називали Фуна, тобто димна, оскільки тут зосереджувалися ковальські майстерні князівства Феодоро. Але мало хто здогадувався, що біля підніжжя гори розташовано залишки цікавої фортеці, теж за назвою Фуна, яка була східним форпостом князівства Феодоро, столиця якого була на Мангупі. Зараз тут створено історико-культурний заповідник. Нещодавно він скликав гостей… на 554-й рік з дня заснування!

— Під час розкопок фортеці було знайдено закладну плиту, яка дає нам дату закінчення будівництва фортеці Фуна, — це липень 1459 року, хоча в письмових джерелах поселення Фуна вперше згадується ще 1384 року. Тому, створюючи музей, ми вирішили щорік влітку проводити алуштинські етнографічні фестивалі, — розповідає директор комунального підприємства «Природний історико-культурний парк «Демерджі» Сергій Фещенко. — Православне князівство Феодоро зараз хоча і маловідоме, але воно мало велике значення в історії Європи XIV—XV століть н.е. На думку істориків, території Феодоро належала гірська частина Криму від фортеці Фуна і до нинішнього Севастополя. Зараз фортецю Фуно внесено до реєстру пам’яток археології України, як пам’ятка національного значення. Вона вважається одною з пам’яток фортечного будівництва гірського Криму, яка найбільше збереглася.

«Алушта — центр активного відпочинку. Цей фестиваль — тому підтвердження. Безліч людей відвідала пам’ятку археології й архітектури «Фуна», насолоджуючись цим чудовим місцем. Установивши святкування Дня фортеці, організатори відродили історію, і тому побувати тут стало ще приємніше і корисніше», — поділився своїми враженнями від побаченого міський голова Алушти Станіслав Колот.

Микола СЕМЕНА, «День», Алушта — Сімферополь, фото автора

“День” №138, 7 серпня 2013р

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code