«Маленькі бойки» допомагали будувати храм в Ірпені.

Анатолій Зборовський

 Ірпінська парафія Різдва Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви спорудила невеличку капличку для Богослужіння. Але маленьке приміщення не вміщає всіх людей, які приходять на свята. Парафія розпочала будівництво храму. Вже зроблено фундамент. Однак на подальше будівництво бракує коштів.

 20 травня, на запрошення адміністратора парафії о. Мирослава Латинника, в Ірпінь прибули заслужена артистка України Марта Шпак і дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» із селища міського типу Перегінське Івано-Франківської області.

 Спочатку на фундаменті відбулася Свята Божественна літургія. Потім тут виступили з благодійним концертом «Будуємо храм» Марта Шпак і «Маленькі бойки». На місці майбутнього храму лунали святкові гаївки, бойківські коломийки, українські народні та авторські пісні.

 Ансамбль «Маленькі бойки» заснувала в 1988 році  нині, на жаль, уже покійна Марія Подорожнюк. Минулого року ансамбль відсвяткував 20-річчя присвоєння йому звання «Зразковий». Вже 15 років художнім керівником ансамблю працює Наталія Шпак, мама Марти Шпак. Коли цього року різдвяну ялинку у Ватикан привезли з України, то перед папою римським виступали «Маленькі бойки». Ансамбль уже відзначений трьома Гран-прі та іншими нагородами на зарубіжних і вітчизняних фестивалях і конкурсах.

 Пані Наталія Шпак розповідає, що більшість вихованців ансамблю стають музикантами, хореографами або обирають інший фах, пов,язаний із мистецтвом. Але серед  них є і юристи, економісти та представники інших професій.

 Марта Шпак висловила впевненість, що незабаром «Маленькі бойки» виступлять в ірпінському храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Ансамбль разом із талановитою співачкою будує Україну піснями. А ірпінським греко-католикам вони надали й матеріальну допомогу – гроші, зібрані після концерту, будуть використані для будівництва храму.

 Отець Мирослав пообіцяв, що скоро будуть зведені стіни церкви, і нагородив співаків грамотами та солодкими подарунками.

 Ірпінська парафія Різдва Пресвятої Богородиці є осередком духовності і українського патріотизму. А яку допомогу цьому осередку надали ви?

                       Анатолій Зборовський.

no images were found

Popularity: 9% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code