Лариса Федорук: «Тому що Ворзель і Буча, як брат і сестра!»

Данута КОСТУРА

Ворзеляни вибрали собі нового голову. З великим відривом  перемогла  Лариса Федорук. Вона  впродовж  останніх чотирьох років працювала керуючою справами Ворзельської селищної ради. Лариса Федорук є рідною сестрою голови Бучі Анатолія Федорука. Так що можна з впевненістю сказати, що такий жаданий для Анатолія Петровича  Ворзель зараз біля його ніг.

Кандидати на голову

За те, щоб керувати Ворзелем змагалися 11 кандидатів. Зупинимося на перших чотирьох з них.

Найбільше після Лариси Федорук ( 812 голосів- 30, 85%) набрав Сергій Кухарський, лікар за фахом (548 гол.- 20, 84%). Він уже був селищним головою у 2006-2010 роках. Прийшов на хвилі Помаранчевої революції від БЮТу. Зараз йшов від «Нових облич», що безперечно викликало певні запитання щодо «новизни», і не тільки у ворзелян. Пішли в хід аргументи щодо роздач землі тодішнім депутатам у зелених зонах, змін цільового призначення земель, тощо.  Але, оскільки, за час керування Ворзелем Олександром Венгриком змін на краще не відбулося, то те, що було зроблено за часів Кухарського додавало певних плюсів йому, як кандидату. Додалась і симпатія ворзелян до Володимира Карплюка, який є головою цієї партії і якому, вибираючи його мером Ірпеня,  повірила більшість  ворзелян.

Олег Смолянчук, в минулому співробітник міліції, йшов на вибори голови Ворзеля від партії «Укроп»  ( 330 гол.  – 12,55%). При головуванні Кухарського був його довіреною особою. Потім «побили горшки». Був депутатом минулої каденції, де створив свою, опозиційну до  ворзельської влади, групу. Брав участь у кількох протестах, пов’язаних з дерибаном.  Одним із аргументів проти його кандидатури був закид у  отриманні кількох ділянок землі. Він також був у числі тих 18 депутатів, які проголосували, порушуючи всі норми, за приєднання до Бучі.

Сергій Білявський, будівельник, балотувався на голову Ворзеля як самовисуванець (268 гол.- 10, 19%). Його  мало знали у Ворзелі, тому такий результат можна вважати успіхом. За часів Кухарського у них були якісь спільні  проекти, яким не судилось бути реалізованими. На початку року створив осередок громадського об’єднання «Самопоміч -Ворзель». Під її брендом вийшло 5 номерів вісника «Ворзель: візьми і зроби», де публікувалися дописи небайдужих ворзелян про дерибани рекреаційних земель. Також деякі дописувачі подавали в суд на минулу владу. Сергій Білявський брав у цьому активну участь. Суди, звісно, що програвали. «Ваші честі» були далекі від поняття честі. Але сподіваємось, що Сергій Білявський буде і надалі так же наполегливо обстоювати інтереси Ворзеля, зокрема, у судах.

Решта кандидатів набрали від 128 до 6 голосів.

Голова Лариса Федорук

«Тому що Ворзель і Буча, як брат і сестра!», – констатувала Лариса Анатоліївна у своїй програмі. Тому і будемо виходити з того, що з таким успішним головою Бучі, яким на сьогодні  є її брат Анатолій Федорук, Ворзель чекають великі перетворення. Особливо, якщо взяти до уваги, що за минулі 5 років  у cелищі нічого з інфраструктури не будувалося. Так що найменші порухи в облаштуванні селища сприйматимуться мешканцями, стомленими від бездіяльності попередньої каденції, як велике благо.

А порухи будуть, безперечно, суттєвими. Невдовзі, очевидно, побачимо нові дороги і тротуари, куточки відпочинку, побудований центр. Можливо, що і повернуть громаді незаконно роздані рекреаційні землі, оскільки Ворзель знову набув статусу курорту. Селище таїть у собі ще багато резервів. Йому не вистачало до сьогодні гарного менеджера. Правда, нинішні дії селищного голови не додають у цьому плані оптимізму –  зокрема, у виконком введений екс-голова Ворзеля Олександр Венгрик, інші одіозні особи.

Очевидно, Ворзель невдовзі об’єднається з Бучею. Лариса Федорук у своїй програмі говорить про об’єднання, як про доконаний факт. Забуваючи при цьому, що громаду двічі ламали через коліно. Нахабно і цинічно.  Можливо, що для «чистоти» процесу об’єднання буде ще одне голосування, вже цією каденцією. Хоча, навряд. Бо, незважаючи на те, що у  селищну раду знову дружно зайшли одіозні депутати минулого скликання і прихильники  нинішнього голови, навряд чи депутати проголосують за свій розпуск . Бо тоді знову будуть вибори, на яких  прийдеться вибирати старосту і 2 чи 3 депутати від Ворзеля.

Команда теперішнього голови дуже предметно попрацювала перед виборами. В результаті цієї роботи, здається, у трьох двоповерхових багатоквартирних будинках в останній передвиборчий тиждень зроблено ремонт у під’їздах і почато їх зовнішнє утеплення. А це не якийсь там приватний будинок.  Десь зо кілька десятків сімей цієї зими будуть грітися у своїх квартирах, економлячи на оплаті за обігрів.

«Гречка», на яку і досі такі падкі наші громадяни, продовжує перемагати на виборах.

У такій ситуації будь-які спроби нечисленної опозиції не допустити об’єднання, будуть  сприйматися великою частиною громади зі щирим обуренням.

Немає гарантії, що громадськість підтримає активістів і у їх намаганні провести аудит ворзельських земель. Нагадаємо, що у листопаді 2011 року було роздано у центрі Ворзеля під будівництво котеджів зелені зони,  площі яких сягали гектарів. На деяких ділянках вже можна побачити такі «котеджі». Дерибан відбувся з порушенням закону – на той час з березня діяв мораторій на роздачу зелених зон у межах населених пунктів. А тут, через пів року, з часу, коли був накладений мораторій, роздали території парку, рекреаційних зон, колишні землі санаторіїв, дитячих таборів.

Мало ймовірно, що ворзельських активістів  підсилять захисники зелених зон Приірпіння. Наразі у їх діях відчувається вибірковість щодо об’єктів їх критики. От якби у Ворзелі прослідковувалася «рука» голови Ірпеня, то тоді начувайся, забудовник. А раз не прослідковується, то … Проте не будемо виключати, що це хибна думка.

Але повернемося до теми об’єднання і наведемо ще одну версію розвитку подій. З метою економії коштів планується зменшити кількість територіальних громад з 6163 до 883. У такому випадку виглядатиме дивним наявність двох центрів, адміністрації яких розташовані  менш, ніж у 10 хвилинах їзди одна від одної. Так, що не виключено, що Бучі все ж доведеться об’єднатися з Ірпенем.

Данута КОСТУРА

Popularity: 5% [?]

2 коментарі до "Лариса Федорук: «Тому що Ворзель і Буча, як брат і сестра!»"

  1. Данута! Как вы правы!! Эта фраза ,,,” как брат и сестра”,,- заставляет остерегаться мафиозной семейственности)))) И Это :”.. . Можливо, що і повернуть громаді незаконно роздані рекреаційні землі, …( – повернуть землi ?!! )))))) ….. оскільки Ворзель знову набув статусу курорту. Селище таїть у собі ще багато резервів. Йому не вистачало до сьогодні гарного менеджера. Правда, нинішні дії селищного голови не додають у цьому плані оптимізму – зокрема, у виконком введений екс-голова Ворзеля Олександр Венгрик, інші одіозні особи.”…… чудовищный плевок в сторону Ворзельчан ?!!!

    • Як на мене, Олено, Ворзелем правитиме власне Анатолій Федорук. Він сильний керівник, здається, вже впяте підряд став головою Бучі.У Ворзелі наведе лад. Але ціна цьому ладу може бути дуже високою для ворзелян.Згідна з Вами щодо “чудовищного плевка в сторону Ворзельчан”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code