Київський квартет саксофоністів грав у Ворзелі класику і джаз

Данута КОСТУРА

Вже історично склалося, що Ворзель вважається вотчиною композиторів, музики. Колись тут діяв Будинок творчості композиторів. Нині, пограбований та поруйнований, чекає щедрого і чесного інвестора.

Щоб музика зовсім не згасла у курортному Ворзелі,  музичну естафету від Будинку творчості підхопив Ворзельський Центр культури. В невеличкій ошатній залі почали проводитися камерні концерти, присвячені Борису Лятошинському, який жив і творив у Ворзелі. За сім сезонів було проведено 185 концертів камерної музики.

16 липня на сцені літнього майданчика Ворзельського  Центру культури відбувся, заключний у цьому сезоні, концерт. Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України виконав свою програму «Класика і джаз». Створений у 1985 році солістом оркестру Національної опери України Юрієм Василевичем, квартет творить музичну славу нашій державі у багатьох країнах світу.

На концерті Юрій Василевич проводив для глядачів невеличкий лікбез, знайомлячи їх з історією створення саксофону, його різновидами. А потім була музика, яка сприймалася слухачами по-особливому серед сосен і дубів. Правда, інколи, гуркотіли поїзди.  Але до них ворзельці звикли, а музиканти сприймали, як данність.

Після концерту, спілкуючись з паном Юрієм, почула його жаль із приводу відсутності ворзельського композитора Володимира Шумейка. Він був першим, який на прохання виконавців, написав твір для щойно створеного складу квартету (1987 рік). Цей твір Юрій Василевич вважає одним з найкращих серед спеціально написаних для квартету .

Концерт став гідним завершенням сезону.

Восьмий сезон камерних концертів, присвячених Борису Лятошинському,  розпочнеться на початку вересня.

Данута КОСТУРА

 

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code