Півтори тисячі ворзельців: “Ворзелю – статус кліматичного курорту!”

Дмитро ГОНЧАРУК

Завершився збір підписів під петицією з вимогою, щодо активізації роботи з боку селищної ради для отримання статусу курорту. Була проведена велика робота з боку громадських організацій та активних жителів селища. За результатами було зібрано 1524 підписи на підтримку викладених в петиції вимог, що складає близько четвертої частини всього населення Ворзеля. 11 липня колективне звернення з копіями підписних листів, були подані до Ворзельської селищної ради, а 13 липня до Київської обласної ради. Сподіваємось, що така значна підтримка жителів селища буде вагомою підставою для активізації роботи в напрямку повернення статусу курорту. Ще раз дякуємо всім небайдужим, хто підтримав нашу ініціативу.

Київська обласна рада

01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1

 Ворзельська селищна рада

08296, смт. Ворзель, вул. Курортна, 72

Ініціатор:

Гончарук Дмитро Володимирович – голова ГО «Народна рада Ворзеля»

08296, смт. Ворзель, вул. Соснова, 7

тел. +380977634167

Колективне звернення

Ми, небайдужі мешканці селища Ворзель, голови та представники місцевих громадських організацій, звертаємося до Ворзельської селищної ради та її голови з наполегливою вимогою припинити саботаж і бездіяльність та невідкладно активізуватися у питанні отримання селищем статусу курорту місцевого значення.

Як відомо, ще півтора роки тому Ворзельською селищною радою було прийняте рішення №812-45-VI «Про оголошення природної території селища Ворзель Київської області курортом місцевого значення та деякі питання охорони та збереження рекреаційної зони сел. Ворзель» від 21.08.2015 р. Дане рішення було попередньо підтримане Київською обласною радою відповідним рішенням №1023-53-VI від 08.10.2015.

Відтоді, не дивлячись на неодноразові звернення, нагадування та заклики до Ворзельської селищної ради, її депутатів та голови нарешті почати виконувати дане рішення, розпочати процес отримання селищем статусу курорту, провести необхідну експертизу, підготувати та подати у відповідні державні органи «Клопотання про оголошення природних територій курортними», як передбачено Законом України «Про курорти», – місцевою владою так нічого і не було зроблено!

Натомість, останніми роками ми спостерігаємо, як занепадає рекреаційний потенціал селища, як безжально і масово зрізають вікові дерева, як на місці колишніх санаторіїв, таборів та зелених зон будуються котеджі та багатоповерхівки.

Більше того, недавно на своєму річному звіті та на сесії селищної ради її голова Лариса Петрівна Федорук поставила під сумнів доцільність отримання селищем статусу курорту. І це після того, як під гаслами «Ворзель – курорт!» до селищної ради балотувалися мало не всі кандидати на голову та в депутати, в тому числі і сама Лариса Федорук.

Ворзель історично протягом багатьох десятиліть був кліматичним курортом, до якого приїжджали відпочивати та оздоровлюватися мільйони людей з України та інших країн. Такий потенціал, досвід та ресурси, які поки що наявні у Ворзелі, для отримання статусу курорту – безцінні! Тому саме напрямок розвитку рекреації та оздоровлення є ключовим для нашого селища. Саме в цю сферу необхідно знову повірити, всіляко підтримувати, відновлювати і розвивати. Саме на цьому селище та його мешканці можуть заробляти та за рахунок цього розвиватися.

Для забезпечення збереження рекреаційних ресурсів Ворзеля, для створення відповідних передумов та гарантій для інвесторів, вкрай необхідно розробити та прийняти чітку стратегію розвитку Ворзеля та Генеральний план селища саме як курорту. І не треба замінювати це поняття різноманітними дефініціями типу «туристично-рекреаційна територія» абощо. Бо всі чудово пам’ятають, як у 2012 році за кошти забудовників розробили проект та згодом під виглядом змін до неіснуючого Генерального плану хотіли затвердити та зафіксувати майбутнє виділення та переведення рекреаційних земель під забудову. Під виглядом «готелів» та «курортно-оздоровчих комплексів» в рекреаційних зонах планували будувати багатоповерхівки та цілі котеджні містечка.

Виходячи з надзвичайної важливості та актуальності питання стратегії розвитку селища Ворзель як курорту, відновлення селищем статусу курорту місцевого значення, звертаємося до місцевої влади з вимогою невідкладно та активно зайнятися наступними питаннями:

На виконання рішення Ворзельської селищної ради № 812-45-VI «Про оголошення природної території селища Ворзель Київської області курортом місцевого значення та деякі питання охорони та збереження рекреаційної зони сел. Ворзель» від 21.08.2015 р. – підготувати та подати до компетентних державних органів «Клопотання про оголошення природних територій курортними», як це передбачено Законом України «Про курорти».

  • Ініціювати та передбачити повне або часткове (у разі співфінансування з інших бюджетів) фінансування проведення кліматологічної експертизи (експертизи природних лікувальних ресурсів) селища Ворзель.
  • Створити робочу групу для підготовки стратегії розвитку Ворзеля саме як курорту та організації широкого відкритого її обговорення, в яку включити представників місцевих громадських організацій в кількості не менше половини від її чисельного складу.
  • Замовити розробку Генерального плану селища Ворзель як курорту з відповідними охоронними зонами, обмеженнями по зміні цільового призначення рекреаційних земель та обмеженням багатоповерхової забудови. Після розробки проекту даного Генерального плану забезпечити його детальну презентацію для громадськості, провести широкі та відкриті громадські обговорення та затвердити.

 

За результатами збору підписів серед жителів Ворзеля було всього зібрано 1589 підписів із них 65 визнано не дійсними, тобто загальна кількість жителів, що підтримують дане звернення становить 1524 особи. Копії підписних листів додаються.

 

Додаток: на 67 арк. в 1 прим.

 

Голова ГО «Народна Рада Ворзеля»                         ______________    Д.В. Гончарук

 

Голова Спілки ліквідаторів та

інвалідів ЧАЕС «Чорнобиль-86»                                ______________    А.К. Савату

 

Голова Ради ветеранів війни і

праці смт. Ворзеля                                                       ______________    В.Г. Хуторний

 

Голова Ворзельського осередку

ГО «Українська народна рада Приірпіння»                ______________    Д.В. Костура

 

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code