Книга про закон любові на землі


Данута КОСТУРА

«Інколи для того, щоб змінити Свідомість, потрібно всього навсього лише змінити кут зору»

Василь Хитрук

Суть цих слів червоною ниткою проходила впродовж всієї презентації книги Василя ХИТРУКА «Золота Булава. Духовний Код Трипілля, України і Європи», яка відбулася 28 березня в Ірпінській міській бібліотеці. Автор розглядає доволі дискусійну тему про українське походження витоків цивілізації і розмірковує про майбутнє України. Сучасне суспільство характеризує як кризове.

Про книгу, яка писалася впродовж 30 років, розповів директор видавництва «Юніверс» Андрій САВЧУК та сам автор.

Василь Хитрук підкреслив, що в основу книги покладені давні тексти і зображення, а також результати неофіційних етноісторичних експедицій Україною, Італією, Індією.

Арії, які населяли територію теперішньої України після потопу прийшли в Індію, тому так багато подібних слів у санскриті: тата – тато; мата-мати; свакар – свекор, свакі –сваха; сміхасьйа – усміхнена; ади-один; три-три; тва – твій; дана – дарування; тощо.

На обкладинці книги фото булави, вирізьбленої 21 тисячу років тому із бивня мамонта. Слово «Бу» у санскриті означає земля, «Лава» закон і друге значення – любов, тобто ця книга про закон любові на землі. Булава нагадує жінку. А за жінкою, як наголосив автор – майбутнє.

У книзі багато тем, які поєднані однією – пізнати себе. І тут у допомозі стануть спільні у своєму підході індійська йога та мамайська йога українців ( козацький спас), філософія Григорія Сковороди , тощо. Він нагадав, що ми забули слово «медитація» («богомисліє», за Г. Сковородою), забули про свастику, котра присутня і на українських рушниках, і на трипільських глечиках.

Василь Хитрук зробив акцент, зокрема, на феномені трипільської культури. Люди, що населяли територію теперішньої України, після потопу поверталися додому з Карпат, Криму, Індії, куди, гнані водою, змушені були переселитися. І як вінець – утворення Трипільської цивілізації з її містами – мегаполісами.

Кожен розділ книги, як сказав Андрій Савчук, можна розгорнути в окремий том. Книга непроста у читанні через велику кількість незвичних для пересічного читача слів, понять, тез.

Свою книгу минулого року Василь Хитрук презентував у 40 містах і селах України. Дійшла черга й до Ірпеня.

Довідка. Василь Хитрук народився в селі Великі Трояни, що на Кіровоградщині. Закінчив Київський університет ім. Тараса Шевченка, аспірантуру Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАНУ. Кандидат наук. Член Національної спілки письменників.

На замовлення Кабінету Міністрів України у 90-х роках ним були створені програми введеня у середню та вищу освіту українознавства та народознавства.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code