Оздоровниці Ворзеля: кардіологічний санаторій «ВОРЗЕЛЬ»

Данута КОСТУРА

У 1984 році Ворзель збагатився ще одним кардіологічним санаторієм , з підпорядкуванням Академії Наук України. Лікарня для вчених відкрила тут своє реабілітаційне відділення.

Санаторій «Ворзель» – це велика сучасна 5-ти поверхова будівля , загальною площею 5,5 тис кв. м, розрахована на 230 ліжок. У санаторії 150 номерів – двомісні, одномісні та номери класу люкс. Під одним дахом розміщені процедурні, лікувальні кабінети, їдальня, актовий зал. Тут надають найрізноманітніші послуги – у санаторію широкий їх вибір.

Функціонує цілий рік.

Санаторій займає територію 3, 1 га, ландшафтним оформленням якої свого часу займався Ботанічний сад.

Після Чорнобиля оздоровницю зробили базовою для ліквідаторів. А згодом, разом з іншими ворзельськими оздоровницями санаторій «Ворзель» почав занепадати. Тендери, які вже давно стали «притчею во язицах», додавали проблем. Накопичувалися борги по заробітній платі.

У липні 2011 року колектив очолила 38- річна Олена СИРИХ – економіст, управлінець із 15 –ти річним стажем у медичному бізнесі. Попередня посада – заступник директора ТОВ « Академічна клініка». Під час навчання у КПІ пройшла 2,5 – річне стажування в Англії у сфері медичного менеджменту. У санаторії «Ворзель» почала з оптимізації кількості працівників – із 142 –х залишила 70, серед яких 4 терапевти і кардіологи, а також 12 медсестер та операторів медобладнання. Всім підняла зарплату. Санаторій «приріс» новим апаратом УЗІ та соляною кімнатою.

Почали із всесанаторного наведення чистоти, і вже 1 вересня санаторій прийняв перших 30 відпочивальників. За 2012 рік тут оздоровилось біля 1000 громадян. В основному, за свої кошти. Допомагає фонд «Толерантність» , який отримує для дітей війни та ветеранів дотації з Німеччини і німецький культурний центр «Відерштраль», який теж допомагає ветеранам.

Санаторій співпрацює з успішним і вже відомим в Україні ворзельським « Медекспресом» – медичним центром, який спеціалізується на лікуванні хвороб, пов’язаних з хребтом. «Ворзель» пропонує бажаючим проживання ( 70 грн) та харчування (90 грн) за добу.

У планах Олени Сирих і відкриття в кінці 2013 року реабілітаційних відділень Інституту серця та Інституту Амосова. Хворі, які там лікувалися, будуть під наглядом тих же інститутських спеціалістів у реабілітаційних відділеннях санаторію.

Збирається новий керівник відновити співпрацю з ландшафтним дизайнером.

Це плани. А життя випробовує санаторій та його нове керівництво «на міцність». Грудень, з його снігами та поваленими деревами заставив пережити неприємні дні. У Ворзелі не стало електрики. Виручили газові балони, які придбані санаторієм як альтернатива електриці. Тому їжа подавалася вчасно.

Із обігрівом приміщень проблеми були більшими. Санаторій на госпрозрахунку. Одна доба обігріву газом всієї будівлі обходиться у 9500грн. Перейшли на опалення дровами та додатково електричними приладами. А останні не працювали через відсутність світла.

У грудні під час ворзельських снігопадів та пов’язаних з ними масовими падіннями дерев обірвались електропроводи. Аварія на декілька днів позбавила мешканців світла і тепла. В оздоровниці тоді перебувало за 30 чоловік. Почалось невдоволення. Проте ніхто не виїхав, не затребував повернути гроші назад.

Подружжя киян, з яким випала нагода поспілкуватись, придбало путівки на тиждень. Вони літом навідували своїх друзів, які відпочивали у санаторії. Сподобалось. На жаль, зимові враження від власного перебування були іншими.

Вартість путівки від 250 до 300 грн, залежно від кількості ліжок у номері. Номер класу люкс обійдеться відпочивальнику 400 грн.

Щоб санаторій став бодай рентабельним, потрібно щоб путівки купляли щомісяця біля 80- 100 осіб.

Санаторій «Ворзель» йде непростим шляхом самостійного функціонування, без залучення чорнобильського, пенсійного фонду, фонду соціального страхування – фондів, які тримають більшість санаторіїв «на плаву».

Олена Сирих впевнена, що, надаючи високоякісне медичне обстеження та лікування з належним сервісом, можна успішно працювати з фізичними особами. Головне – взяти курс на клієнтоорієнтование підприємство.

При успішному менеджменті у кардіологічного санаторію «Ворзель» є всі передумови , щоб стати запитаною серед громадян оздоровницею.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 11% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code