Кілька годин у Львові

Данута Костура

Якщо ви у Львові проїздом і маєте лише кілька годин, сідайте на трамвай №1, що йде з вокзалу, і через хвилин  10 будете у самому серці Львова  –  на площі Ринок . Сюди стікаються вузенькі, вимощені бруківкою вулички, з їх церквами, костелами, неповторними фасадами будинків. Всі вони створюють своєрідну, відмінну від решти українських міст ауру.Дівчата-лоточниці, одягнуті у старовинний європейський одяг, продають солодощі.

На площі Ринок багато туристів. Ось примостилися зі своїми мольбертами діти з  іншого міста. Багато груп школярів. Одній такій групі учителька із захватом розказує про своє відвідування знаменитого ресторану «Криївка».

Львів славиться великою кількістю тематичних кав’ярень, ресторанів. Деякі з них розташовані безпосередньо на площі Ринок або на прилеглих до неї вуличках.

Тема УПА в оригінальний спосіб розроблена у «Криївці». Заклад знаходиться на площі Ринок. Вивіски не має. Щоб потрапити у «Криївку», потрібно запитати у перехожих, куди саме йти. Вони і вкажуть на невелику арку.

У « Львівській майстерні шоколаду» зможете побачити  процес виготовлення цукерок, випити надзвичайно смачну каву за дуже демократичну ціну (10 грн).

У Львові  народився письменник Леопольд фон Захер – Мазох ( 1836 – 1895). Завдяки йому появилося поняття «мазохізм» –  насолода від фізичної або душевної болі. Скульптура Мазоху, яка стоїть перед «Мазох  кафе» така ж неоднозначна, як  і саме кафе.

По старому Львову розкинуті інші заклади – не менш креативні. Серед них  паб – музей «Гасова лямпа», відкритий у приміщенні , де була винайдена гасова лампа. Там же знаходяться ще зо 200 ламп з усього світу.

В колишньому єврейському кварталі  розташована  « Галицька жидівська кнайпа».У меню не проставлені ціни. Потрібно торгуватися.

Є у Львові  і «найдорожчий» ресторан із своїм, приємним для відвідувачів сюрпризом.

 «Львівська копальня кави» відкрита на початку нинішнього року. Знаходиться на площі Ринок. Запаморочливий аромат  свіжо змеленої кави  супроводжує вас по всьому кафе. У першій кімнаті вас зустріне гуркіт конвеєру, який подає «на – гора» зерна. Якщо захочете побачити весь процес «видобування кави» – вам  запропонують одягти шахтарську каску, спуститися сходами у підземелля  і під удари відбійних молотків , при бажанні, попити каву, розглядаючи своїх супутників при  світлі шахтарського ліхтаря. Але можете її випити і наверху, а на згадку придбати сувеніри. Захопленню кавою Львів завдячує Юрієві Кульчицькому , адже саме  він, виходець із Львівщини, відкрив у Відні першу в Європі кав’ярню.

Їх багато, цих тематичних, основаних на львівських міфах, ресторанів. Звичайно, що вони тільки « аперитив» до більш ґрунтовного ознайомлення з одним із наших найдревніших, найкреативніших українських міст. Щоб осягти всю повноту його історії,а з ним і історії нашої держави, потрібно спеціально завітати у Львів на довший час. Львів того вартий.

Данута Костура

no images were found

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code